Minutë pas minutë


Bregdeti, Leskovik-Korçë-Pogradec dhe Lushnje-Elbasan-Peshkopi, më të rrezikuara nga tërmeti

22-09-2019 - 12:58 PM

Bregdeti shqiptar, zona Leskovik-Korçë-Pogradec dhe ajo Lushnje-Elbasan-Peshkopi janë më të rrezikuara nga tërmetet në Shqipëri. Sizmiologu Ervin Kasaj, pas lëkundjeve të djeshme të tokës...


Tërmeti ndan pallatin në dysh, vijojnë lëkundjet, 68 të plagosur

22-09-2019 - 08:12 AM

Vijojnë lëkundjet e tokës në Shqipëri pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin tonë dje. Sipas të dhënave të para flitet për lëkundje të...


Salvini: Presidenti Italian duhet të zgjidhet drejtpërdrejt nga populli, jo më nga Parlamenti

21-09-2019 - 14:41 PM

Lideri i Ligës së Veriut, Matteo Salvini deklaroi se presidenti Italian duhet të zgjidhet drejtpërdrejt nga populli, jo më nga Parlamenti. Si afat të...


Rikthehet dhuna në Hong-Kong

21-09-2019 - 14:39 PM

Rikthehet dhuna në Hong Kong ku prej 6 muajsh vijojnë protestat pro-demokracisë. Policia shpërndau gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit. Shumë dyqane u mbyllën...


Meta: Po cënohen haptazi të drejtat themelore të qytetarëve për shqyrtim gjyqësor

21-09-2019 - 14:23 PM

Sipas presidentit Ilir Meta, “Të drejtat themelore të qytetarëve për shqyrtim gjyqësor brenda një afati të arsyeshëm e nga një gjykatë e caktuar me...


Mattarella: Nevoja për ndarjen e përgjegjësisë për të menaxhuar fluksin e emigrantëve

21-09-2019 - 13:45 PM

Presidenti Italian, Sergio Mattarella thekson nevojën për ndarjen e përgjegjësisë për të menaxhuar fluksin e emigrantëve. Mattarella argumenton se “Unioni duhet të trajtojë çështjen...


KLP-ja miraton të hënën listën e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm

21-09-2019 - 13:19 PM

Pas dy ditësh, Këshilli i Lartë i Prokurorisë merr në shqyrtim listën e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Në rend dite është miratimi i...


Cakaj: U hapën 12 vende pune për diplomatë. Së shpejti shumë të tjera

21-09-2019 - 11:11 AM

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme shpall 12 vende të lira në Shërbimin Diplomatik shqiptar. Njoftimin për këto pozicione e dha ministri në...