Minutë pas minutë


Zjarr pranë aeroportit të Rinasit, zjarrfikësit arrijnë ta shuajnë

23-02-2019 - 20:15 PM

Një zjarr ka përfshirë pjesën e jashtme të rrethimit të aeroportit ndërkombëtar të Rinasit. gjatë ditës së sotme në kryeqytet. Mësohet se flakët e zjarrit...


Erërat e forta, Policia rrugore jep njoftimin e rëndësishëm

23-02-2019 - 20:08 PM

Si pasojë e erës shumë të fortë dhe motit të keq, Policia Rrugore pezullon lëvizjen e kamionëve me mbulesë në aksin Lezhë-Mabë, për të...


Moti i keq në Pukë, 2 viktima

23-02-2019 - 20:05 PM

Moti i keq, me erëra të forta shënon dy viktimat e para në vend. Ngjarja ka ndodhur në Pukë, në fshatin Buzhalë, ku dy...


Kriza në Venezuelë, ushtarët braktisin detyrën në kufirin me Kolumbinë

23-02-2019 - 19:25 PM

Ushtarët e Rojes Kombëtare të Venezuelës kanë braktisur postet e tyre, në vazhdën e një përpjekjeje të udhëhequr nga opozita për të lejuar hyrjen...


Mbyllet ndeshja Partizani-Flamurtari, ja rezultati

23-02-2019 - 19:13 PM

Përfundoi pak minuta më parë, takimi Partizani-Flamurtari, i cili u mbyll me fitoren e kryeqytetasve 3-1. Ndeshja e luajtur në “Selman Stërmasi” u shoqërua...


Rama: S’do të lëshoj pe derisa t’i kem votat në parlament!

23-02-2019 - 19:08 PM

Ndërkohë, pavarësisht thirrjeve të opozitës për të vazhduar protestat, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se “nuk do të lëshojë pe”. Nga Përmeti, kreu i...


Shembet për 3 sekonda ndërtesa e Pablo Escobarit

23-02-2019 - 18:38 PM

Shkatërrohet fortesa luksoze e ish kapos së drogës kolumbiane Pablo Escobar, në Medelin. Autoritetet vendase kanë vendosur të ndërtojnë një park dedikur viktimave të...


Mbledhja e PD-së, Basha zbulon datat e protestave

23-02-2019 - 18:16 PM

Pak pas mbledhjes së kolegjit të kryetarëve të PD-së kreu i kësaj partie Lulzim Basha ka zbuluar eddhe strategjinë e opozitës së bashkuar. Lulzim...