Aktualitet


Bregdeti, Leskovik-Korçë-Pogradec dhe Lushnje-Elbasan-Peshkopi, më të rrezikuara nga tërmeti

22-09-2019 - 12:58

Bregdeti shqiptar, zona Leskovik-Korçë-Pogradec dhe ajo Lushnje-Elbasan-Peshkopi janë më të rrezikuara nga tërmetet në Shqipëri. Sizmiologu Ervin Kasaj, pas lëkundjeve të djeshme të tokës...


Tërmeti ndan pallatin në dysh, vijojnë lëkundjet, 68 të plagosur

22-09-2019 - 08:12

Vijojnë lëkundjet e tokës në Shqipëri pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin tonë dje. Sipas të dhënave të para flitet për lëkundje të...


Meta: Po cënohen haptazi të drejtat themelore të qytetarëve për shqyrtim gjyqësor

21-09-2019 - 14:23

Sipas presidentit Ilir Meta, “Të drejtat themelore të qytetarëve për shqyrtim gjyqësor brenda një afati të arsyeshëm e nga një gjykatë e caktuar me...


KLP-ja miraton të hënën listën e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm

21-09-2019 - 13:19

Pas dy ditësh, Këshilli i Lartë i Prokurorisë merr në shqyrtim listën e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Në rend dite është miratimi i...


Pas 30 minutave, Saimir Tahiri do të flasë për mediat

21-09-2019 - 11:02

Pas 30 minutave, Saimir Tahiri do të flasë për mediat. Ish-Ministri i Brendshëm ka njoftuar këtë dalje, dy ditë pasi Gjykata e Krimeve të...


Aksident në Lezhë, makina përplas 27-vjeçarin me biçikletë

21-09-2019 - 10:02

Aksident me një të plagosur në Ishull Lezhë. I lënduar mbeti një 27-vjeçar, i cili u përplas nga një automjet ndërsa lëvizte me biçikletë....


Anija shqiptare ‘Oriku’ tre misione gjatë natës, shpëtohen 111 emigrantë

21-09-2019 - 09:16

Në tre operacione, anija shqiptare “Oriku” shpëtoi 111 emigrantë sirianë, irakenë e palestinezë në Egje. Ata u shpëtuan në ujërat mes Turqisë e Greqisë....


Bllokohet anija ruse me grurë në portin e Durrësit

20-09-2019 - 21:02

Bllokohet një anije ruse me grurë në portin e Durrësit. Anija është bllokuar me vendim të gjykatës së Durrësit dhe vijon që të qëndrojë...