Aktualitet


Aksident i rëndë në Zallbastar, ndërron jetë një 24 vjeçar

04-07-2020 - 19:05

Aksident me pasojë vdekjen në Zallbastar. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur "Rrapi", ku një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë...


Transporti publik në Tiranë rikthehet të hënën

04-07-2020 - 18:05

Të hënën pritet të rikthehet transporti publik në Kryqytet. Pas dy javësh protesta të shoqatës së tranportit qytetas, bashkia e Tiranës ka pranuar të...


Inspektim për zbatimin e masave anti-COVID, Manastirliu: Zero tolerancë ndaj shkeljeve!

04-07-2020 - 17:05

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi se Task-Forca anti-COVID do të vijojë intensifikimin e kontrolleve në terren. Vëzhgimi do të jetë me kapacitete të...


Nuk i jepnin makinën, denoncimi i gruas prangos efektivët, ja përse akuzohen

04-07-2020 - 13:48

2 punonjës të Policisë së Tiranës u arrestuan për shpërdorim detyre, nga Struktura e Posaçme Antikorrupsion, SPAK dhe Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm dhe...


Sekuestrohen mijëra euro në Rinas; nuk u deklaruan

04-07-2020 - 13:31

Policia Kufitare e Rinasit sekuestroi 31 mijë e 400 euro në total dhe procedoi dy poseduesit. Bëhet fjalë për një shtetas nga mali i...


SPAK kërkon sekuestro të pasurive të investuara nga trafikantë

04-07-2020 - 13:03

Struktura e Posaçme Antikorrupsion, SPAK kërkon sekuestrimin e pasurive të investuara nga trafikantët në Shqipëri. Vendimi vjen pas një letër porosie të Prokurorisë së...


Të hënën, funksionale linjat e autobusëve në Tiranë, gjobë kush s’zbaton masat anti-covid

04-07-2020 - 12:47

Të hënën nisin nga puna urbanët e linjave brenda Tiranës. Vendimi u mor pak çaste më parë pas dakordësisë mes Bashkisë së Kryeqytetit dhe...


67 raste dhe 2 viktima, bilanci ditor i Covid-19 në Shqipëri

04-07-2020 - 10:48

67 raste të reja me COVID-19 në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë konfirmoi dy humbje jetë në 24 orët e fundit, duke e çuar...