Aktualitet


Rama viziton Thumanën, Bardhi: Spektakël i shëmtuar!

13-12-2019 - 17:05

Kryeministri Rama vizitoi sot Thumanën i shoqëruar nga Elvis Naçi dhe koordinatorja e projektit për Rindërtim Elva Margarita, ku theksoi se në Thumanë do...


Tërmeti, mbi 220 familje në Durrës nuk do të faturohen

13-12-2019 - 15:10

Mbi 220 familje në Durrës banesat e të cilëve u dëmtuan nga tërmeti 6.4 i shkallës Rihter nuk do të faturohen prej nëntorit e...


Derbi Partizani-Tirana, masat e policisë dhe rrugët që do të bllokohen

13-12-2019 - 11:40

Për shkak të lëvizjeve të tifozerisë të dy skuadrave do të ketë kufizim të automjeteve në kryeqytet nga ora 16:00 deri në përfundim të derbit...


Librazhd/Vetëhelmohen 5 ditë pas dasmës, ndërron jetë gruaja, rëndë bashkëshorti

13-12-2019 - 11:01

Një 19-vjeçare humbi jetën dhe bashkëshorti i saj 27-vjeç është në gjendje të rëndë në spital pas dyshimeve se u vethelmuan. Rezarta e Olsjan...


Tërmeti, nis restaurimi i pallateve në Durrës

12-12-2019 - 20:05

Punimet e para për restaurimet strukturore të dëmtimeve të ndërtesave nga tërmeti në Durrës do të shërbejnë si model për ndërhyrjet e tjera në...


Të lidhur me “Ndraghetan”, goditet banda shqiptare që kryente trafik droge Shqipëri-Itali

12-12-2019 - 19:11

Prokuroria Antimafia e Firences ka kryer një tjetër operacion të madh, për të zbatuar urdhërat e ndalimit të firmosur në gjykata për 7 shqiptarë...


Tërmeti/ Kryeprokurori Çela kërkon emrat e atyre që kanë shkelur rregullat në ndërtesat e shembura

12-12-2019 - 19:05

Olsian Çela, Prokuror i Përgjithshëm, kërkon nga Prokuroria e Tiranës që të dalë me emra konkretë sa i përket atyre që kanë shkelur rregullat...


Vlorë, bllokohen 2130 kg mish pule me salmonelë

12-12-2019 - 18:05

Një sasi prej 2130 kg mish pule me prezencë salmonelë është bllokuar nga Drejtoria Rajonale e AKU Vlorë. Kjo drejtori kishte informacion se ngarkesa...