Aktualitet


Në 6 muaj, 25 viktima nga aksidentet në punë

19-08-2019 - 19:05

Shembja e skelës që shkaktoi shkaktoi vdekjen e 2 punëtorëve dhe plagosjen e 3 të tjerëve nuk është rasti i vetëm i viktimave nga...


Kryenin vjedhje me armë në Itali, shkatërrohet banda e dibranëve

19-08-2019 - 18:15

Bashkëpunimi mes policisë shqiptare dhe asaj italiane ka çuar në shkatërrimin e një grupi që kryente vjedhje me armë në Itali. Finalizimi i operacionit...


AKU bllokon aktivitetin dhe gjobit me 3.85 mln lekë tre subjekte në jug

19-08-2019 - 18:04

AKU ka vijuar me kontrollet në jug të vendit për sigurinë ushqimore duke ndërprerë aktivitetin e 3 subjekteve dhe bllokuar dhjetra kg produkte të...


Qeveria e vendosur për zgjerimin e Parkut Kombëtar të Tomorrit

19-08-2019 - 17:17

Qeveria është e vendosur për zgjerimin e Parkut Kombëtar të Tomorrit. Pas rrëzimit nga Gjykata do të ketë një tjetër vendim që parku të...


Aksioni te karburantet, do të publikohen emrat e të gjitha kompanive që janë gjetur në shkelje

19-08-2019 - 17:10

Pas bizneseve të Turizmit, fokusi i luftës kundër informalitetit është zhvendosur në sektorin e karburanteve. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj tha se: “Janë...


Tensione në Shkodër

19-08-2019 - 11:02

Shkodra është sot molla e sherreve politike. Ndërsa për në këto çaste prefekti ka thirrur mbledhjen e konstituimit të Këshillit të ri Bashkiak, Opozita...


Njoftim

19-08-2019 - 09:16

Së fundi një informacion i rëndësishëm. Ju sjellim në vëmendje se transmetimet televizive analoge mbyllen më 1 Shtator në Tiranë, Durrës e Vlorë, ndaj...


I shumëkërkuari nga Lazarati bie në prangat e Policisë

17-08-2019 - 21:05

Arrestohet një i shumë i kërkuar nga Lazarati. Bako Buzheri u kap sot nga patrulla e policisë së Gjirokastrës në nje aksion spektakolar. Buzheri...