Bota


SHBA blen 100 milionë doza të vaksinës anti-covid

12-08-2020 - 10:31

Shtetet e Bashkuara arritën marrëveshje me vlerë 1.5 miliardë dollarë me kompaninë “Moderna”, për furnizim me 100 milionë doza të vaksinës eksperimentale kundër koronavirusit....


Britani zyrtarisht në recesion, pandemia gjunjëzon ekonominë e 6 botëre

12-08-2020 - 09:23

Mbretëria e Bashkuar është zyrtarisht në recesion për herë të parë në 11 vjet për shkak të pandemisë. Ekonomia e Britanisë është tkurrur në...


104 kg kokainë në Holandë, prangosen dy shokët shqiptar dhe holandez

12-08-2020 - 09:06

Dy të rinj, mes tyre një 24 vjeçar shqiptar u arrestuan në Holandë. Ata u kapën me 104 kilogramë kokainë në furgonin me të...


Ish kryeministri italian: Vaksinimi kundër COVID-19 të bëhet i detyrueshëm në Itali!

11-08-2020 - 21:05

Ish-kryeministri italian, Matteo Renzi bëri thirrje sot që vaksinimi kundër koronavirusit të bëhet i detyrueshëm, nëse dhe kur të bëhet e vlefshme një vaksinë....


​Kërkohet dorëheqja e presidentit të Libanit

11-08-2020 - 20:15

Edhe sot në Bejrut u mblodhën mijëra protestues, të cilët kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për shkak të një shpërthimi shkatërrues javën e kaluar...


Paga e luftës, ‘Tatimet’ japin njoftimin e rëndësishëm!

11-08-2020 - 20:05

Të gjithë qytetarët që nuk kanë përfituar ende nga dy paketat e qeverisë edhe pse janë në listë për të marrë pagat, kanë afat...


Rusi, nesër prezantohet vaksina e parë anti-Covid

11-08-2020 - 19:28

Rusia njoftoi se nesër do të prezantojë vaksinën e parë anti-Covid. Presidenti Vladimir Putin tha janë kryer të gjitha testet e nevojshme dhe brenda...


Zelanda e Re u rikthehet masave të izolimit

11-08-2020 - 18:35

Zelanda e Re ka raportuar për rastet e para lokale të infektuara me koronavirus në 100 ditët e fundit. Pas 4 rasteve në Auckland,...