Lifestyle


20 fotografitë që ju bëjnë të shijoni magjinë e një qielli me yje

22-09-2020 - 16:02

Astrofotografia është një ndër zhanret më të reja të fotografisë, paçka se fotografia e parë në Hënë është bërë në vitin 1840, por vetëm...


Maskat transparente dhe ato me valvul, të rrezikshme për përhapjen e Koronavirusit

22-09-2020 - 15:58

Njerëzit që mbajnë maska plastike në fytyrë, ose edhe ato që janë të pajisura edhe me një valvul, mund të shpërndajnë spërkla të padukshme...


Tatuazhi që çoi në gjyq ish-çiftin

21-09-2020 - 15:49

Një tatuazh nuk është ndonjë problem i madh. Mund ta bësh kur je në moshë madhore ose ndonjëherë edhe kur je adoleshent sepse “ashtu...


A mund të ndihmojë mbajtja e syzeve në mbrojtjen nga Covid-19?

21-09-2020 - 15:35

Një studim i botuar së fundmi duke parë 276 pacientë në Spitalin Suizhou Zengdu në Suizhou, Kinë tregoi se ata që mbanin syze për...


Ja ç’sugjerojnë studiuesit për një jetë të gjatë e të shëndetshme

21-09-2020 - 14:44

Studiuesit zbulojnë sekretin për të jetuar shëndetshëm. Sipas shkencëtarëve, mbajtja e tensionit të gjakut në nivele optimale  është çelësi i jetëgjatësisë. Ata propozojnë mbajtjen...


Turqia teston me sukses makinën e parë fluturuese

20-09-2020 - 12:17

Turqia deklaroi testimin me sukses të makinës së saj të parë fluturuese. Kompania “Baykar”  deklaroi se protitipi “Cezer” u ngrit ne 10 metra lartësi...


Trinjakët po luanin tek dhoma e gjumit, ja çfarë ndodh kur rrëzohet komodina…(Video)

19-09-2020 - 11:00

Në një shtëpi në SHBA ndodh e papritura. Trinjakët 2-vjeçar po luanin në dhomën e tyre, 2 prej të cilëve ishin drejtuar nga komodina...


Australia mundëson ‘fluturimin në askund’ dhe biletat u shitën për 10 minuta

18-09-2020 - 13:29

Një studim global i kryer së fundmi ka treguar se 48% e njerëzve kanë një nivel më të lartë stresi për shkak të pamundësisë...