Lifestyle


Ferrari me vlerë 250 mijë euro “përmbyset” në autostradë

30-06-2020 - 15:14

Një makinë tip “Ferrari” me një vlerë prej 250 mijë eurosh, ka pësuar një aksident “horror” në një autostradë të Britanisë së Madhe. Policia...


Studimet: Përse vdesin më shumë burra nga COVID-19?

30-06-2020 - 15:12

Burrat, gratë dhe fëmijët infektohen njëlloj nga virusi i ri i koronës. Por burrat sëmuren shpesh më rëndë me COVID-19 dhe vdesin më shpesh...


Lë pas “Twitter”! “Instagrami” kthehet në burim lajmesh

29-06-2020 - 15:37

Aplikacioni i ndarjes së fotove, Instagram, do t’ia kalojë Twitter si burim lajmesh. Sipas një kërkimi të fundit të institutit të lajmeve digjitale të...


Bimët mjekësore dhe ushqimet më të mira kundër infeksioneve të organizmit

29-06-2020 - 15:36

Përveç medikamenteve, në raste virozash apo infeksionesh të ndryshme rekomandohen ushqime dhe bimë mjekësore që funksionojnë më së miri. Xhenxhefili Sipas, xhenxhefili përmirëson metabolizmin...


Mashtrimet më skandaloze që janë bërë me blerjet në internet

29-06-2020 - 15:34

Çdokush ndihet mirë kur blen diçka të re. Madje prej disa vitesh është përhapur shumë edhe blerja online, e cila jo gjithmonë shkon ashtu...


Ju pëlqejnë? Yjet që bënë ndryshime drastike në look dhe i lanë të gjithë pa fjalë

29-06-2020 - 15:06

A është e vërtetë që biondet argëtohen më shumë? Dy të famshme janë gati të zbulojnë këtë verë këtë teori. Pas Kaia Gerber edhe...


84 vjeçari shpenzon €40,000 kosto ligjore për të nxjerrë të bijën nga shtëpia

26-06-2020 - 14:58

Një pensionist nga Australia ka shpenzuar tetë vjet dhe rreth 40,000 euro duke u përpjekur të nxjerrë të bijën e tij nga shtëpia. Peter...


Çajnë buzët për dashurinë/ “Lufta” mes grave për të fituar burrin që ka më shumë lopë

26-06-2020 - 14:55

Pamjet e fiseve etiopiane, ku gratë shihen me buzën e çarë teksa mbajnë një pllakë gjigante në gojë, kanë bërë xhiron e mediave në...