Minutë pas minutë


O’Brien dhe Grenell negociatorët e takimit të 2 shtatorit

14-08-2020 - 14:45 PM

Këshilltari amerikan për siguri kombëtare, Robert O’Brien dhe i dërguari i posaçëm për dialogun, Richard Grenell do të jenë dy kryenegociatorët e takimit të...


Lleshaj: Përpjekje që Greqia të përshpejtojë kohën e testimit për Covid

14-08-2020 - 14:31 PM

Ministri i Brendshëm reagoi për situatën në kufijtë me Greqinë. Sandër Lleshaj tha se po bëhen përpjekje për të kërkuar para autoriteteve greke përshpejtimin...


Tortura e dhunë në protesta, BE rrit presionin ndaj Bjellorusisë

14-08-2020 - 14:13 PM

Bashkimi Evropian do të rrisë presionin ndaj presidentit të Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko, si kundërpërgjigje ndaj shtypjes brutale të protestave pas zgjedhjeve që blloku i...


Vuçiç: Serbia s’është në pozitën e refuzimit, më 2 shtator jemi në Uashington

14-08-2020 - 13:45 PM

Presidenti i Serbisë konfirmoi se më 2 shtator do të jetë në Uashington për t’u takuar me udhëheqësit e Kosovës. Aleksandër Vuçiç tha se...


Meta: Qeveria urgjent të kontaktojë palën greke për kufirin

14-08-2020 - 13:37 PM

Për situatën në kufirin shqiptaro-grek ka reaguar edhe presidenti i Republikës. Ilir Meta i bën thirrje qeverisë të marrë masa menjëherë. “Thellësisht i shqetësuar...


MEPJ: Radhët në kufi nga detyrimi i kryerjes së testit

14-08-2020 - 13:07 PM

Në një njoftim të Ministrisë sonë për Evropën dhe Punë të Jashtme thuhet se shkak për radhët është vonesa në kryerjen e testit. “Me...


Pas Kakavijës, radhë kilometrike edhe në Kapshticë

14-08-2020 - 12:35 PM

Pas Kakavijës, radhët kilometrike me qytetarë që duan të largohen drejt Greqisë konstatohen edhe në Kapshticë. Vargu i makinave thuajse i palëvizshëm krijuar që...


Del jashtë kontrollit zjarri në Los Angeles

14-08-2020 - 11:33 AM

Del jashtë kontrollit zjarri në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Për të dytën ditë, flakët vazhdojnë të përhapet me shpejtësi drejt...