Politike


Opozita dorëzon kërkesën për zhvillimin e protestës së të shtunës

24-05-2018 - 15:28

Opozita dorëzoi në Policinë e Tiranës kërkesën për zhvillimin e protestës së të shtunës. Tubimi është parashikuar të nisë të shtunën në orën 11:00,...


Audio-përgjimi, Rama: Një tallje e madhe që synon destabilizimin e vendit

24-05-2018 - 14:08

Kryeministri Edi Rama e cilësoi audio-përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike si “një tallje e madhe që synon destabilizimin e vendit”. “Historia është shumë...


Opozita ndërpret sërisht seancen plenare

24-05-2018 - 11:02

Opozita vë në zbatim skenarin për bllokimin e seancës plenare. Kryefjalë është kërkesa për dorëheqjen e Fatmir Xhafajt, i akuzuar se ka mbrojtur vëllain...


Ndërkombëtarët zbarkojnë në Tiranë!

24-05-2018 - 09:03

Ndërkombëtarët zbarkojnë në Tiranë. Vizitat i çeli Florian Hahn. Zëdhënësi për Europën në Grupin Parlamentar të CSU-së në Bundestagun Gjerman takoi dje Kryeministrin Rama,...


Gjonaj e Xhafaj në Holandë, diskutohet reforma në drejtësi

23-05-2018 - 19:15

Gjatë vizitës zyrtare në Holandë, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe ai i Brendshëm Fatmir Xhafaj zhvilluan një seancë dëgjimore në Komisionin për Drejtësi...


Spartak Braho propozohet tek ligjet në vend të Tahirit

23-05-2018 - 17:25

Kreu i grupit kuvendor të Partisë Socialiste Taulant Balla propozoi deputetin Spartak Braho për anëtar të Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të...


Opozita bllokon edhe sot punimet e Komisionit të Ligjeve

23-05-2018 - 11:15

Deputetët e opozitës kanë bllokuar edhe sot, për të tretën ditë radhazi, punimet e Komisionit të Ligjeve. Demokratët vazhdojnë të fokusohen te akuzat e...


Presidenti Meta fton investitorët e Maltës në Shqipëri

22-05-2018 - 19:15

Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zhvillon një vizitë zyrtare në Maltë, në kuadër të “Forumit të Biznesit Maltë –Shqipëri”. Meta shoqërohet nga një...