Politike


Basha: Rama, përgjegjës për votimin e ndryshimeve kushtetuese!

30-07-2020 - 18:12

Më herët kreu i Partisë Demokratike cilësoi kryeministrin Rama përgjegjës për votimin e ndryshimeve kushtetuese në seancë plenare. Sipas Lulzim Bashës, koston e konfliktit...


Basha i refuzoi ftesën për takim, reagon kryeministri Rama

30-07-2020 - 18:05

Kryeministri Rama replikoi me kryedemokratin Basha pas refuzimit që ky i fundit i bëri ftesës për takim. “Lulzim Basha, ai reagimi yt ndaj ftesës...


Soreca: Keqardhje që Kushtetuta u ndryshua pa dakordësinë e Opozitës jashtë Parlamentit

30-07-2020 - 15:53

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca shpreh keqardhje që Kushtetuta u ndryshua sot pa dakordësinë e Opozitës jashtë Parlamentit. Por kërkon që ndryshimet...


Meta: Akti i sotëm i ndryshimit të Kushtetutës, antikushtetues dhe i papranueshëm!

30-07-2020 - 15:38

Presidenti i Republikës, Ilir Meta thotë se “Akti i sotëm i ndryshimit të njëanshëm e me urgjencë të pajustifikueshme të Kushtetutës nga Kuvendi me...


Basha: Kuvendi gjysmak votoi për interesat e Ramës

30-07-2020 - 14:15

Opozita e Bashkuar i cilëson “të papranueshme” ndryshimet kushtetuese për hapjen e pjesshme të listave e formulën e koalicioneve që u miratuan sot në...


Kuvendi i Shqipërisë miraton ndryshimet kushtetuese

30-07-2020 - 13:01

Me 106 vota pro dhe 10 kundër, Kuvendi i Shqipërisë miraton ndryshimet kushtetuese për hapjen e pjesshme të listave e formulën e koalicioneve parazgjedhore,...


Meta nga tubimi i 2 marsit, paralajmëroi se nuk do të lejojë prekjen e Kushtetutës

30-07-2020 - 11:31

Ndërsa Kuvendi po diskuton hapjen e listave dhe koalicionet përmes ndryshimeve kushtetuese, Presidenti Ilir Meta i cili është kundër, sot zgjodhi të shpërndajë një...


Ndryshimet Kushtetuese, deklaruan votën kundër Adriatik Alimadhi, Kujtim Gjuzi e Artur Roshi

30-07-2020 - 11:02

Prej një ore Kuvendi vijon punimet e seancës së fundit plenare të këtij sesioni që pritet të mbyllet me miratimin e ndryshimeve kushtetuese për...