Rajon


Vijon greva e arsimtarëve në Kosovë

17-01-2019 - 14:35

Në Kosovë, ende nuk është arritur marrëveshje mes Qeverisë dhe arsimtarëve, që prej 4 ditësh janë në grevë, pasi kërkojnë rritje të pagave me...


Haradinaj: “Kosova ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave me BE-në ”

17-01-2019 - 13:28

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se mirëpret çdo këshillë që vjen nga  Johannes Hahn, lidhur me taksën ndaj importeve të Serbisë dhe Bosnjë...


Thaçi:”Nuk ka marrëveshje me Serbinë apo draft-marrëveshje të sigluar nga BE-ja”

17-01-2019 - 13:05

Presidenti Hashim Thaçi thekson se nuk ka marrëveshje të nënshkruar me Serbinë apo draft-marrëveshje të sigluar nga BE-ja,  siç pretendojnë disa politikanë në Kosovë....


Eurokomisioneri Johannes Hahn viziton sot Kosovën

17-01-2019 - 10:20

Johannes Hahn viziton sot Kosovën. Pritet që Eurokomisioneri i Zgjerimit të takojë Kryeministrin Ramush Haradinaj. Vizita e Hahn-it vjen në kohën kur Prishtina zyrtare...


Kryeministri Tsipras i mbijeton mocionit të mosbesimit në Parlamentin e Greqisë

17-01-2019 - 09:08

Kryeministri Alexis Tsipras i mbijetoi mocionit në Parlamentin e Greqisë. Nga 299 deputetë që votuan në total, 151 i dhanë votë besimi Qeverisë. Ky...


NATO: Mandati i KFOR-it mbetet i njëjtë në Kosovë, pavarësisht transformimit të FSK-së në Ushtri!

16-01-2019 - 21:11

Angazhimi i NATO-s do të vazhdojë të jetë i njëjtë në Kosovë, pavarësisht shndërrimit të misionit të FSK-së në Ushtri. Konkluzionet u nxorën pas...


Thaçi i quan të padrejta intervistimet e ish-pjesëtarëve të UÇK-së në Hagë

16-01-2019 - 17:18

Presidenti Hashim Thaçi thotë se “është padrejtësi” marrja në pyetje e ish-pjesëtarëve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nga Prokuroria Speciale në Hagë. Referuar thirrjes...


Maqedoni, Rusia vë në pikëpyetje mënyrën e ndryshimit të emrit

16-01-2019 - 14:19

Rusia nuk është kundër ndryshimit të emrit të Maqedonisë dhe as bisedimeve me Greqinë, por vë në pikëpyetje legjitimitetin e procesit. Qëndrimin e shprehu...