Rajon


Policia ndali tentativën e trafikimit të 32 kg kanabis drejt Maqedonisë së Veriut

08-08-2020 - 11:07

Policia ndali tentativën e trafikimit të 32 kg kanabis drejt Maqedonisë së Veriut përmes kufirit të gjelbër, si dhe arrestoi njërin prej trafikantëve e...


Reagime për projektligjin “Për Vlerat e Luftës së UÇK-së”

07-08-2020 - 14:10

Serbia i bashkohet kritikave të ndërkombëtarëve mbi projektligjin “Për vlerat e luftës së UÇK”-së që shqyrtohet sot në Kuvendin e Kosovës. Drafti i propozuar...


Vetvendosja mocion mosbesimi ndaj qeverisë Hoti, nis mbledhja e firmave

06-08-2020 - 15:38

Në Kosovë, Lëvizja Vetvendosje nis sot mbledhjen e firmave për të kërkuar mocion mosbesimi ndaj qeverisë Hoti. Shefi i grupit parlamentar, Rexhep Selimi iu...


Kosovë, Akademia e Shkencave kritikon politikën për menaxhim të dobët ndaj COVID-19

06-08-2020 - 13:22

Në Kosovë, Akademia e Shkencave kritikon politikën për menaxhim të dobët të situatës nga koronavirusi. Duke marrë shkas nga shifrat në rritje të rasteve...


Moti i keq në Kosovë, Hoti: Ekipet e emergjencave rritën shkallën e gatishmërisë

05-08-2020 - 15:29

Në disa zona të Kosovës  paralajmërohen përmbytje nga rreshjet e shiut me intensitet të lartë që nisën sot dhe që pritet të vazhdojnë në...


Zëvendëskryeministri i Kosovës i infektuar me COVID-19

04-08-2020 - 14:29

Pas kryeministrit Avdullah Hoti, zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj njoftoi se është infektuar me COVID-19. Pasi rezultoi pozitiv, numri dy i qeverisë së Prishtinës...


Hyseni: Do të shohim hapa konkretë të angazhimit amerikan në dialogun Kosovë-Serbi

04-08-2020 - 09:20

Për Prishtinën zyrtare, roli amerikan në dialogun Kosovë-Serbi është i pazëvendësueshëm. Pas takimeve në Departamentin e Shtetit e në Shtëpinë e Bardhë, Ko’ordinatori i...


Rriten rastet me koronavirus në Greqi, 3 viktima dhe 78 të prekur

31-07-2020 - 21:05

Rritje e konsiderueshme e rasteve të të prekurve me koronavirus në Greqi. Tre persona humbën jetën duke e çuar numrin e viktimave në 206...