Të fundit


Top Awards: Sërish ndryshime në “Top 3”, Stresi kryeson “The Top List”

30-03-2020

Stresi ja ka dalë të shpallet artisti më i dëgjuar dhe më i votuar i javës me këngën e tij “Loco”. Mbështetja e fansave...


Bota në karantinë! Koronavirusi, psikiatri: Vetmia është ngjitëse

30-03-2020

Për shkak të pandemisë nga virusi në mbarë botën miliona njerëz nuk lejohen të dalin nga shtëpia. Çfarë pasojash mund të ketë vetmia për...


Një nga infermierët shqiptarë tregon sesi është situata aktuale në Itali

30-03-2020

Rreth dy ditë më parë qeveria shqiptare vendosi të dërgojë 30 mjekë dhe infermierë drejt Italisë për të ndihmuar shtetin fqinj në parballimin e...


Sharon Stone e prekur nga gjesti i 30 mjekëve dhe infermierëve në ndihmë të Italisë: “Faleminderit nga zemra Shqipëri”

30-03-2020

Duket se vendimi i qeverisë shqiptare për të dërguar 30 mjekë dhe infermierë në ndihmë të Italisë ka marrë një vëmendje të veçantë jo...


223 raste me Covid-19 në Shqipëri

30-03-2020

Ministria e Shëndetësisë në komunikimin e përditshëm me publikun bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë testuar 90 persona, 11 prej...


21 vjeçarja që tallej në rrjetet sociale me distancimin social diagnostikohet me koronavirus

28-03-2020

Një 21-vjeçare që mburrej në rrjetet sociale se nuk praktikonte distancimin social është diagnostikuar e prekur nga koronavirusi i ri. Ireland Tate, nga Tennessee...


Rinis jeta në Wuhan, por vendi rrezikon një valë të dytë infektimi

28-03-2020

Wuhan, vendi që kishte zanafillën e pandemisë së Koronavirusit është rihapur pas 2 muajsh izolimi. Qyteti i provincës Hubei me 11 milionë banorë doli...


Bashkia e Tiranës dezinfekton edhe tregjet publike në Kryeqytet

28-03-2020

Krahas dezinfektimit të hapësirave publike, ndërtesave dhe rrugëve tashmë Bashkia e Tiranës po dezinfekton edhe tregjet publike në mënyrë që të gjithë qytetarët të...