Sociale


Nikolla: Nxënësit, jo në fushatën zgjedhore

18-04-2017 - 21:22

Asnjë nxënës nuk do të përfshihet në fushatë zgjedhore. Këtë e deklaroi Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla. Ajo theksoi sot se fokusi i punës...


Veliaj, projekt për rritjen e lexueshmërisë për nxënësit

17-04-2017 - 20:05

Bashkia e Tiranës u fokusua gjatë këtij viti në ndërtimin e shkollave, palestrat e të cilave do të jenë në shërbim të nxënësve, por...


Masat e Italisë, fillon largimi i Call Center nga Shqipëria

28-03-2017 - 21:11

Jep efektet e para në Shqipëri ligji italian për rikthimin në vend të industrisë Call Center. Deri më sot, rreth 30 kompani kanë pezulluar...


Bujqësia: Jo mish i skaduar nga Brazili

24-03-2017 - 23:32

Në 5 muajt e fundit nuk ka patur import të mishit të viçit nga Brazili. Reagimi vjen nga Ministria shqiptare e Bujqësisë. Sipas njoftimit...


Zyrtare, Aliji te Kaiserslautern

02-07-2016 - 20:08

Edhe pse nuk arriti të luajë asnjë minutë në Euro 2016,  prania me kombëtaren shqiptare në Francë e ka ndihmuar Naser Alijin të firmosë...


Ndotja e lagunës në Kune, Panariti: Pasojë e derdhjes së ujërave nga fabrikat

18-04-2016 - 18:19

Ndotja e ujërave të Lagunës së Kunes në Shëngjin ka çuar në ngordhjen e peshkut. Pas alarmit të peshkatarëve, Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural...


Tiranë, nisin punimet për Unazën e Vogël

17-02-2016 - 21:16

Bashkia e Tiranës ka nisur punën për ndërtimin e Unazës së Vogël. Ky projekt priste të niste zbatimin prej 25 vitesh dhe synon lehtësimin...


Lejet e ndërtimit ende të bllokuara

18-11-2015 - 22:03

Bashkitë që nuk kanë hartuar ende planin rregullues, do të vazhdojnë të mos japin leje ndërtimi. Me gjithë koston që ky vendim ka për...