Sport


Mbyllet ndeshja Partizani-Flamurtari, ja rezultati

23-02-2019 - 19:13

Përfundoi pak minuta më parë, takimi Partizani-Flamurtari, i cili u mbyll me fitoren e kryeqytetasve 3-1. Ndeshja e luajtur në “Selman Stërmasi” u shoqërua...


Luftëtari mund Teutën, ja rezultati

23-02-2019 - 18:13

Luftëtari merr një fitore të rëndësishme në garën për mbijetesë, duke mundur Teutën me rezultatin e pastër 1-0. Goli për gjirokastritët erdhi në minutën...


Kategoria Superiore, luhen sot Luftëtari-Teuta, Partizani-Flamurtari

23-02-2019 - 14:54

Sot luhen dy ndeshje të Javës së 23-të të Kampionatit Shqiptar të Futbollit. Në program për në këto çaste është Luftëtari-Teuta, ndërsa në orën...


Kampionati Shqiptar i Futbollit, sot luhen dy ndeshje të Javës së 23-të

23-02-2019 - 11:43

Sot luhen dy ndeshje të Javës së 23-të të Kampionatit Shqiptar të Futbollit. Në program janë: Luftëtari-Teuta në orën 14:00  e Partizani-Flamurtari në 17:00....


Tirana mund Skënderbeun 2-1

22-02-2019 - 21:07

Tirana mundi Skënderbeun në Korçë me rezultatin 2-1, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme për rigritjen në klasifikim. Kur gjithçka shkonte drejt mbylljes...


Kategoria Superiore nis javën e 23-të me përballjen Skënderbeu-Tirana

22-02-2019 - 11:22

Sot në orën 18:00, Skënderbeu-Tirana hap javën e 23-të të Kategorisë Superiore në Futboll. Ndërkaq, nesër luhen ndeshjet Luftëtari-Teuta dhe Partizani-Flamurtari. Java mbyllet të...


Protesta ”shtyn” ndeshjen Tirana-Luftëtari

15-02-2019 - 17:10

Protesta e opozitës e parashikuar për paraditen e së shtunës ka ndikuar edhe në mbarëvajtjen e javës së 22 të kampionatit të Superligës në...


Del ekspertiza e autopsisë së futbollistit Emiliano Sala

11-02-2019 - 18:55

Futbollisti argjentinas Emiliano Sala, i cili humbi jetën tragjikisht pas një aksidenti ajror mbi kanalin e La Manshit, vdiq pas goditjeve të rënda në...