Sport


Përgatitjet për Olimpiadën e Tokios vazhdojnë pavarësisht Koronavirusit

13-03-2020 - 15:34

Përgatitjet për Olimpiadën e Tokios vazhdojnë të jenë në rrugën e duhur pavarësisht shpërthimit të koronavirusit. Kryeministri japonez, Shinzo Abe i'a bëri të ditur...


Koronavirusi/ UEFA vendosi të ndalë Champions-in dhe Europa League-n

13-03-2020 - 13:39

Tashmë është zyrtare, UEFA vendosi të ndalë Champions-in dhe Europa League-n, në një botë që po blindohet ditë pas dite, përballë rrezikut nga koronavirusi....


FSHF merr vendimin: Ndeshjet do luhen, por me dyer të mbyllura

10-03-2020 - 13:40

Federata e Futbollit njofton se “Aktiviteti futbollistik në Shqipëri do të vijojë sipas kalendarit zyrtar të parashikuar nga Sektori Garave, por ndeshjet do të...


Kategoria Superiore, përfundojnë dy ndeshjet e javës së 26-të

09-03-2020 - 20:35

Përfunduan dy ndeshjet e mbetura të javës së 26-të Superligës Skëndërbeu–Kukësi 2-1 dhe Vllaznia –Partizani 1-0. Ndeshjet u luajtën pa praninë e tifozëve në...


Koronavirusi, ndeshjet e Seria A pezullohen deri në 4 prill

09-03-2020 - 19:25

Me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit, të gjitha ndeshjet e Seria A janë pezulluar deri në 4 prill. Vendim është marrë nga Komitetit...


Koronavirusi kyç stadiumet, lojtarëve s’u lejohet as shtrëngimi i duarve

09-03-2020 - 19:18

Koronavirusi ka lënë jashtë stadiumeve tona edhe ata pak tifozë që kishin interes për të ndjekur kampionatin e futbollit. Dy ndeshjet e ditës së...


Koronavirus në Shqipëri, 2 ndeshjet e sotme pa tifozë

09-03-2020 - 17:25

Ndeshjet që do të luhen sot në orën 18:00 mes Skënderbeut dhe Kukësit e Vllaznisë dhe Partizanit do të zhvillohen por pa tifozë. Vendimi...


Kategoria Superiore, ja rezultatet e ndeshjeve të javës së 25-të

04-03-2020 - 20:00

Sot u luajtën ndeshjet e javës së 25-të Superligës. Laçi-Bylis 2-1, Flamurtari –Tirana 0-2,  Kukësi –Vllaznia 0-0, Partizani – Teuta 0-1 dhe Skëndërbeu –Luftëtari...