Plagosi me armë zjarri 37-vjeçarin në Lezhë, dorëzohet i riu

Një 22-vjeçar nga fshati Troshan u dorëzua në polici, pasi plagosi mbrëmjen e djeshme, në qytetin e Lezhës, një 37-vjeçar. Përgjatë një konflikti të çastit, autori i ngjarjes, Sandër Dedgjonaj plagosi më armë zjarri një tjetër shtetas Mësohet se për shkak të presionit të kontrolleve dhe rrethimit të zonës së pyllëzuar, i riu zgjodhi të vetëdorëzohej. Materialet procedural iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë, Lezhë, për veprime të mëtejshme.