Rikthehen protestat në Serbi

Janari i acartë ka rikthyer protestat në Serbi. Në Beograd protestohet kundër presidentit Aleksandër Vuçiç i cili akuzohet se po shtyp të drejtën e medias dhe po bën raprezalje mbi opozitën. Mjaft me gënjeshtra, mjaft me vjedhje, ishte një nga thirrjet e turmës së revoltuar. Protestat në Serbi vijojnë prej gati dy muajsh.