Rubik, plagoset me armë zjarri një person

Një person është plagosur me armë zjarri në Rubik. Sipas burimeve policore, i plagosuri Frederik Leka është nisur drejt spitalit të Traumës në Tiranë. Raportohet se 26-vjeçarit i kanë zënë pritë në rrugë dy persona, të cilët fillimisht e kanë dhunuar dhe më pas e kanë qëlluar me pistoletë.