Adele


Një lajm i keq për fansat e Adele…

26-06-2020

Të gjithë prisnin me padurim albumin e ri të Adele i cili vjen pas 5 vitesh që nga ai i fundit dhe fansave, zëri...


Ja cila artiste u shfaq papritur në shtëpinë e Katy Perry për ta ndihmuar me shtatzëninë

16-05-2020

Javët e fundit këngëtarja Katy Perry është bërë qendra e vëmendjes mediatike për shkak të shtatzënisë dhe gjendjes së vështirë mendore në të cilën...


Adele feston 32 vjetorin e lindjes, na tregon të gjithëve rezultatet e humbjes në peshë

06-05-2020

Këngëtarja britanike Adele ditën e kaluar ka festuar ditëlindjen në kushte karantine. Ajo mbushi 32-vjeç. Për herë të parë që në muajin dhjetor, artistja...


Adele zbulon pa dashur se kur do të publikojë albumin e ri

17-02-2020

Ajo ka 5 vite që nuk ka sjellë asnjë projekt të ri muzikor dhe fansat janë gati të dëgjojnë hite të reja nga Adele....


Adele vazhdon të humbasë peshë

13-02-2020

Këngëtarja britanike Adele vazhdon rrugëtimin e saj drejt një jete më të shëndetshme. Ajo është fotografuar ditën e kaluar dhe dukej më në formë...


Flet ish-trajnerja e Adele: “Divorci arsyeja kryesore e humbjes në peshë”

27-01-2020

Ish-trajnerja e Adele, Camila Goodis ka folur për herë të parë në ndyshimin drastik në peshë të këngëtares së famshme. Ajo tregoi se humbja...


Adele zbulon sekretin e humbjes në peshë

08-01-2020

Këngëtarja e famshme Adele ka mahnitur të gjithë me ndryshimin e saj drastik në pamje. Përgjatë vitit të fundit ajo ka humbur disa kile...


Shkencëtarët konfirmojnë: “Zëri i Adele zvogëlon stresin”

16-11-2019

Një eksperiment i vogël u realizua në Universitetin e Sao Paolo në Brazil si dhe Universiteti i Oxford Brookes dhe Universiteti Parma në Itali...