Alban Ramosaj


Top Awards: Ndryshon vendi i parë, ja cila këngë na ka fiksuar këtë javë…

25-05-2020

Prej muajsh Alban Ramosaj kishte paralajmëruar publikun se ishte duke punuar për projektin e tij të ardhshëm, klipi i të cilit do të ishte si një...


Alban Ramosaj feston ditëlindjen, urimin më të bukur ai e ruan për veten e tij

07-03-2020

Ditën e sotme këngëtari i dashur i publikut Alban Ramosaj bën 24-vjeç. Menjëherë pas mesnate fansat kanë mbushur profilet e tij sociale me urime...


Top Awards: Ja si Alban Ramosaj “krijoi” Lana Del Rey ose Sabrina Claudia-n e tij, KleoNiki…

29-02-2020

Rreth tetorit të vitit të kaluar, në media nisi të qarkullonte lajmi se Alban Ramosajt, i kishte “rënë në kokë” për Niki Delijorgjin, e cila...


Top Awards: Alban Ramosaj lë pas “vuajtjen”

11-10-2019

Pas triologjisë “Hiraeth” ku pamë një Alban Ramosaj të pikëlluar, artisti ka vendosur të lërë pas vuajtjen, duke ardhur më ritmik. Pavarësisht se kënga...


Top Awards: Alban Ramosaj merr kreun!

18-09-2018

Alban Ramosaj ka goditur në shenjë me projektin e tij më të ri muzikor dhe këtë e vërteton më së mirë renditja e tij...


Alban Ramosaj zbulon detaje rreth dy projekteve të reja muzikore, “A Thu Pse” dhe “Get High”

06-09-2018

Alban Ramosaj është kthyer fuqishëm në klasifikimin e 100 këngëve moderne shqiptare me dy hyrje të reja, “A Thu Pse” dhe “Get High” të...


Java e Ramosaj-ve, për herë të parë vëlla e motër në një këngë bashkë!

05-09-2018

Kjo është padyshim java e Alban dhe Beatrix Ramosaj. Këngëtari simpatik gjendet në klasifikimin e “The Top List” me dy projektet më të reja...


Alban Ramosaj së shpejti me diçka krejtësisht ndryshe

14-04-2016

Ai u rikthye fuqishëm më këngën e tij "A me do", e cila brenda një kohe shumë të shkurtër,  u shndërrua në një hit...