Beyonce


Beyonce lançon projektin e saj të parë muzikor të albumit “Black is King”

31-07-2020

Para se të transmetohej në "Disney Plus", diva e muzikës pop Beyonce ka vendosur të surprizojë fansat e saj me projektin më të ri...


Blue Ivy bëhet imazhi i albumit të ri të Beyonce, “Black is King”

30-07-2020

Vajza e Beyonce dhe Jay-Z, Blue Ivy po ndjek hapat e prindërve të saj. Vogëlushja do të jetë protagoniste në albumin më të ri...


Beyonce vlerësohet me çmimin e humanitares për të gjithë aktivizmin e saj në shkallë globale

29-06-2020

Ish-Zonja e Parë, Michelle Obama i ka dorëzuar një çmim shumë të rëndësishëm yllit të muzikës Beyonce. Të dielën mbrëma në "BET Awards", 38-vjeçarja...


Beyonce suprizon fansat me një projekt të ri muzikor

20-06-2020

Së fundmi ylli i muzikës pop Beyonce është e angazhuar me një fondacion të ri të quajtur "Juneteenth" që ka për qëllim promovimin e...


Jay-Z dhe Beyonce hidhen në gjyq për plagjiaturë për këngën e tyre “Black Effect”

17-06-2020

Jay-Z dhe Beyonce do të përballen në gjyq me artisten nga Xhamaika, Dr. L'Antoinette Stines e cila pretendon se dyshja e famshme kanë përdorur...


Beyonce nënshkruan marrëveshjen prej 100 milionë dollarësh me “Disney” për 3 filma të mëdhenj

10-06-2020

Diva e muzikës pop që pas suksesit me "Lion King" në vitin 2019 do të rikthehet sërish në "Disney" për pjesëmarrjen në 3 filmave...


Beyonce si rrallëherë vjen me një urim dhe mesazh për të diplomuarit e 2020-ës

08-06-2020

Këngëtarja e famshme e muzikës pop, Beyonce nërpmjet një video-je që zgjat plot 10 minuta ka vendosur të vijë me një falenderim për të...


Beyonce nis testet e Covid-19 për njerëzit me ngjyrë

07-05-2020

Këngëtarja e famshme Beyonce po bën pjesën e saj në luftën kundër Covid-19. Me anë të organizatës së saj jo fitimprurëse "BeyGOOD" ajo ka...