Drake


Rihanna dhe Drake ribashkohen në ditëlindjen e reperit

24-10-2019

Lidhja që ata kishin në vitin 2016 ka përfunduar por ama kjo nuk i ndalon të jenë miq të mirë. Bëhet fjalë për Rihannën...


Edhe Drake thyen rekordin e “The Beatles”

03-09-2019

Reperi i famshëm Drake është parë duke festuar mbrëmjen e kaluar me miqtë e tij në një klub nate pak ditë pasi ka thyer...


Drake zbulon bashkëpunimin e tij më të ri muzikor

26-07-2019

Reperi i famshëm Drake pati një vit super të suksesshëm në 2018-ën falë publikimit të albumit muzikor "Scorpion" që pati hite të padiskutueshme. Kohët...


Drake feston ditën e babait në mënyrën më të veçantë

17-06-2019

Ai e mbajti të fshehtë faktin që është baba deri në momentin që reperi Pusha T, i zbuloi sekretin publikisht vitin e kaluar. Tashmë...


Chris Brown dhe Drake publikojnë bashkëpunimin e tyre të parë

10-06-2019

Ata janë bërë bashkë për një projekt të ri muzikor që quhet "No Guidance" dhe fansat nuk mund të ishin më të lumtur se...


Drake thyen rekordin, artisti me më shumë çmime në “Billboard Music Awards” në histori

02-05-2019

Reperi i famshëm Drake ishte ylli i mbrëmjes në ceremoninë e ndarjes së çmimeve muzikore "Billboard". Nga 17 nominime, artisti arriti të rrëmbejë plot...


Miley Cyrus dhe Drake në një bashkëpunim muzikor?!

26-03-2019

Ka mjaftuar vetëm një postim nga këngëtarja e famshme Miley Cyrus që të gjithë të spekulojnë se ajo do të ketë një bashkëpunim të...


I mbyllin mikrofonin gjatë fjalimit në “Grammy Awards” irritohen fansat e Drake

11-02-2019

Sa e bukur po aq e çuditshme ishte mbrëmja e kaluar e ceremonisë së ndarjes së çmimeve "Grammy". Një pjesë e publikut u lumturuan...