Dua Lipa


Dua Lipa publikon projektin më të ri muzikor, “Hallucinate”

10-07-2020

Dua Lipa ka lançuar një tjetër hit. Këngëtarja me origjinë shqiptare vetëm pak orë më parë ka publikuar projektin e sa më të ri...


Dua Lipa më tërheqëse se kurrë në kopertinën e revistës “ELLE”

02-07-2020

Artistja me origjinë shqiptare Dua Lipa është bërë kryefjala e medias ditët e fundit. "The Sun" e përfshiu atë në listën e këngëtarëve më...


Dua Lipa dyfishon pasurinë tashmë rivalizon Adele dhe Ed Sheeran

30-06-2020

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa brenda 1 viti ka arritur të dyfishojë pasurinë e saj me 13 milionë euro. Prestigjozia "The Sun" shkruan...


“The Sun” shkruan për babain tërheqës të Dua Lipas: “Ai është më i nxehtë se ferri”

25-06-2020

Dukagjin Lipa është zyrtarisht në listën e baballarëve më seksi në britani. Revista prestigjose e ka futur atë në listën ku ndodhet edhe babai...


Dua Lipa përfshin të dashurin në projektet muzikore, Anwar Hadid pjesë e klipit të ri të saj

19-06-2020

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa po bëhet gati të na servirë projektin e katërt muzikor të albumit "Future Nostalgia" që do të jetë...


Dua Lipa bën dedikimin e bukur për të dashurin e saj

15-06-2020

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Dua Lipa të gjitha javët e karantinës i ka kaluar pranë të dashurit të saj, Anwar Hadid. Dyshja...


Peticion për të mos transmetuar këngët e Dua Lipës në Izrael

06-06-2020

Në Izrael momentalisht po nënshkruhet online një peticion për të ndaluar transmetimin e këngëve të Dua Lipas në radiostacionet "Army Radio" dhe "Galgalatz" sepse...


Dua Lipa zbulon se si e shpreh xhelozinë kundrejt të dashurit

13-05-2020

Dua Lipa është si çdo vajzë tjetër dhe këtë e ka dëshmuar edhe nëpërmjet këngëve të saj. Në një intervistë për "Watch What Happens...