Eliza Dushku


Eliza Dushku bashkëpunon me Universitetin e Harvardit për të mbledhur fonde për të prekurit nga tërmeti

05-12-2019

Aktorja hollivudiane me origjinë shqiptare Eliza Dushku ashtu si shumë artistë të tjerë është solidarizuar me të gjithë shqiptarët që janë prekur nga tërmeti...


Eliza Dushku në pritje të ëmbël, aktorja zbulon gjininë e fëmijës

23-07-2019

Ajo është shumë e rezervuar sa i përket jetës private por këtë herë duket se ka bërë një përjashtim. Aktorja me prejardhje shqiptare, Eliza...


Eliza Dushku në pritje të ëmbël

15-02-2019

Aktorja hollivudiane me origjinë shqiptare ka zbuluar një lajm shumë të mirë. Së shpejti Eliza Dushku do të bëhet nënë dhe kjo u mësua...


Flet Eliza Dushku pas lajmit se mori 9.5 mln $ për ngacmim seksual

20-12-2018

Pak ditë më parë u përhap një lajm se aktorja amerikane me origjinë shqiptare, Eliza Dushku, kishte marrë 9.5 milion dollarë për të mbyllur...


Eliza Dushku i jep fund beqarisë

17-09-2018

Aktorja hollivudiane me prejardhje shqiptare i dha fund beqarisë. Vetëm pak orë më parë nëpërmjet platformave të saj sociale, Eliza Dushku zbuloi disa momente...


Arnold Schwarzenegger solidarizohet me Eliza Dushkun

16-01-2018

Pak ditë më parë nëpërmjet një postimi të gjatë në rrjetin social Facebook, aktorja e famshme me origjinë shqiptare Eliza Dushku ka treguar publikisht...


Shokon Eliza Dushku: “Jam ngacmuar seksualisht në moshën 12-vjeçare”

13-01-2018

Aktorja me origjinë shqiptare, Eliza Dushku, ka treguar se është ngacmuar seksualisht në moshën 12-vjeçare nga një prej koordinatorëve të dublantëve më të suksesshëm...


Eliza Dushku promovon Shqipërinë në New York

20-11-2015

Dokumentari "Dear Albania" i aktores me orgjinë shqiptare, Eliza Dushku do të shfaqet ditën e sotme në qytetin e New York-ut. Eliza ka bërë...