Jay Z


Teksa të gjithë i rikthehen normalitetit, Jay-Z anulon koncertin e tij të përvitshëm

02-07-2020

"Made in America" nuk do të mbahet këtë vit dhe këtë e kanë bërë të ditur përfaqësues të reperit Jay-Z. Festivali i përvitshëm i...


Jay-Z dhe Beyonce hidhen në gjyq për plagjiaturë për këngën e tyre “Black Effect”

17-06-2020

Jay-Z dhe Beyonce do të përballen në gjyq me artisten nga Xhamaika, Dr. L'Antoinette Stines e cila pretendon se dyshja e famshme kanë përdorur...


Rihanna dhe Jay-Z bashkojnë forcat dhurojnë 2 milionë dollarë në luftën kundër Covid-19

01-04-2020

Si shumë artistë dhe personazhe të njohur të tjerë edhe Rihanna dhe Jay-Z kanë vendosur të solidarizohen në luftën kundër Koronavirusit që po fiton...


Jay Z zbulon bisedën e fundit që pati me Kobe Bryant

06-02-2020

Reperi i famshëm Jay Z në një intervistë të dhënë së fundmi tregoi mes lotësh dhe emocionesh bisedën e fundit që pati me legjendën...


Nuk ngrihen në këmbë gjatë këndimit të himnit kombëtar në “Super Bowl”, Jay Z dhe Beyonce shkaktojnë polemika

04-02-2020

Të dielën që lamë pas ishte ndeshja e shumëpritur e "Super Bowl" që shënon edhe ngjarjen më të rëndësishme të futbollit amerikan. E ftuara...


Reagimi epik i Beyonce kur një femër hyn mes saj dhe Jay-Z

07-06-2019

Mbrëmja e djeshme duhet të kishte qenë vetëm mes saj dhe Jay-Z por një situatë e prapritur mes çiftit të famshëm bëri të gjithë...


Jay-Z dhe Timberland në gjyq për plagjiaturë

21-05-2019

Këngëtari i muzikës 'soul' Ernie Hines ka vendosur të hedhë në gjyq dy producentët e famshëm Jay-Z dhe Timberland për plagjiaturë rreth këngës së...


Beyonce dhe Jay-Z në “Brit Awards”, një falenderim special për Meghan Markle

21-02-2019

Dyshja Beyonce dhe Jay-Z u shpallën grupi më i mirë ndërkombëtar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve britanike. Edhe pse nuk ishin të pranishëm...