Rita Ora


Rita Ora koncert bamirësie nga shtëpia për të prekurit nga Koronavirusi

07-08-2020

Rita Ora ka paralajmëruar një koncert në shtëpi për benefitet e UNICEF-it, duke ndihmuar kështu në mbrojtjen e fëmijëve nga ndikimi i virusit. Si...


Rita Ora fotografohet me të dashurin e saj gjatë pushimeve në Ibiza

30-07-2020

Rita Ora nuk e mban me sekrete lidhjen e saj me Roman Gavras dhe kjo duket qartë nga daljet e tyre publike kohët e...


Rita Ora fotografohet për herë të parë në publik me të dashurin 10 vite më të madh

29-07-2020

Rita Ora është padyshim një ndër këngëtaret më të suksesshme me famë botërore. Shqiptarja ka qenë gjithmonë në fokus të mediave, së fundmi për...


Gafa e prestigjozes “The Sun” për Rita Orën

18-06-2020

Pak ditë më parë këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora tregoi se humbi gjyshen e saj të dashur. Ajo i bëri një dedikim të...


Rita Ora poston videot e fëmijërisë: “Jam paragjykyar shumë si refugjate”

09-06-2020

Teksa vazhdon të solidarizohet me kryengritjet e racizimit dhe diskriminimit nëpër botë, Rita Ora ka ndarë me ndjekësit e saj disa video të ëmbla...


Rita Ora nis fushatën online: “Artistët për jetën e personave me ngjyrë”

08-06-2020

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora po bën pjesën e saj për racizmin që duket se ka ngritur në këmbë të gjithë amerikën pas...


Këto janë 6 mënyrat se si Rita Ora po përballon distancimin social

03-06-2020

Në intervistat e përjavshme të "Vogue" me personazhet e famshëm, kohët e fundit është folur vetëm për pandeminë, distancimin social dhe shëndetin mendor. Javën...


Pa komplekse, Rita Ora shfaqet super “hot” me të brendshme në oborrin e shtëpisë

27-05-2020

Gjatë kësaj periudhe izolimi, Rita Ora ka qëndruar në një vilë me qira, në periferi të Londrës. Këngëtarja e famshme ka postuar shpesh foto...