Film & Tv Travel

20 vjetori i ‘Scooby Doo: The Movie”, Airbnb jep me qira kamperin ikonik “Mystery Machine”! (Fotot)

Makina e quajtur “Mystery Machine”, që e mori emrin nga filmi i njohur vizatimor, “Scooby-Doo” i vitit 2002, u pa në Kaliforninë Jugore në SHBA, e shndërruar në një hapësirë për Airbnb.

Ky muaj shënon 20 vjetorin e “Scooby-Doo: The Movie” dhe për të festuar, Airbnb po jep me qira një rekreacion të makinës misterioze ikonike blu dhe jeshile të Shaggy dhe Scooby-Doo për tre netë.

Është hera e parë që kampieri është i disponueshëm për publikun për qëndrime gjatë natës, tha Airbnb. Të ftuarit do të marrin gjithashtu një përshëndetje virtuale të regjistruar paraprakisht nga Matthew Lillard, i cili ka luajtur Shaggy gjatë 20 viteve të fundit.

Kampi do të jetë i disponueshëm për t’u marrë me qira në 24 qershor, 25 qershor dhe 26 qershor për 20 dollarë në natë, jashtë vijës bregdetare të Kalifornisë Jugore, tha Airbnb në një njoftim për shtyp. Rezervimi fillon në orën 13:00. koha lindore më 16 qershor në www.airbnb.com/mysterymachine.

Kompanitë theksuan se përvoja e Mystery Machine nuk është një konkurs dhe çdo qëndrim është vetëm për një natë; lejohen dy të ftuar në natë.

Të interesuarit duhet të jenë mbi 18 vjeç dhe duhet të kenë një profil të verifikuar Airbnb, si dhe një histori vlerësimesh pozitive. Gjatë regjistrimit, të gjithë të ftuarit duhet të konfirmojnë se nuk kanë pasur ekspozim kohët e fundit me njerëz të diagnostikuar me COVID-19 dhe nuk mund të kenë ethe, temperaturë ose kollë.

Qiramarrësit me fat do të kenë akses në një televizor retro për shfaqjet natën vonë të “Scooby-Doo: The Movie” me kokoshka, karamele dhe Snacks Scooby.