07/2022

Përmbytje në Iran, 56 viktima!
Shtimi i rasteve me COVID në vend, çdo 24 orë shtrohen 10 vetë me komplikacione!
Bëhuni gati sepse tastierës suaj do t’i shtohen ’emoji’ të reja!
Ilir Meta thirrje e akuza qeverisë për krizën e çmimeve!
“A mund të blejë paraja lumturinë?!”/Studimi i fundit i jep përgjigje kësaj ‘dileme’!
Bëhet e ditur se kur do të prezantohet Ford Mustang 2024!
Kryeministri Rama kërkesë negociatorëve shqiptarë që në Bruksel të fitohet respekti edhe në aspektin teknik!
Gjithçka që duhet të dimë për “DokuFest” na e tregon producentja e tij Alba Çakalli!
Zbuloni premierën më të fundit në Cineplexx!
Sa paragjykohen meshkujt shqiptarë që kujdesen për veten e tyre?!
Pse cilësimi ‘daddy’ ka konotacione të ndryshme?!
Ingrid Balliu tregon në TAR se si ka evoluar ‘lifestyle’ dhe kurimi tek burrat në ditët e sotme!
Turistët japin përshtypjet për Kullën Eiffel, Koloseun, Bazilikën La Sagrada dhe Sheshin Skënderbej.
Cila është renditja e VIP-ave në “Social Top 5” për këtë javë?
A e ‘pengon’ kremi me SPF të lartë nxirjen e lëkurës në plazh?! Mësojeni njëherë e mirë…
Shenjat e zodiakut që edhe pas ndarjes ruajnë besnikërinë ndaj ish-it!
Vendimet për targat e letërnjoftimet, kryeministri Kurti thirrje serbëve!
Gabimet që po bëni kur depiloheni me brisk!
Dy vatra zjarri ende aktive në veri të vendit!
Në kushte të caktuara këto ushqime bëhen shumë të rrezikshme!
Mbështillni këmbët me letër alumini dhe do të na falënderoni kur të shikoni rezultatet!
Që nuk keni ngrënë ndonjëherë akullore me shije rrushi për këtë nuk kemi dyshim, por e keni pyetur veten se pse?!
Cristiano Ronaldo drejtuar mediave: “Po nuk folët një ditë për mua nuk bëni para…”!
Rusia i mbyll rubinetin e gazit edhe Letonisë!
“Makthi” i çdo vajze, arsyet përse ju errësohet lëkura në pjesën e brendshme të kofshëve!
Kur një tipar i veçantë të bën edhe më të bukur, ju prezantojmë me macen e famshme pa veshë!
Koleksioni i parë i artit i aktorit Johnny Depp shitet brenda pak orëve!
Pas incidentit në koncertin e saj reagon Dua Lipa!
Rusia synon referendum në territoret e pushtuara në Ukrainë!
Shumë vajza dëshirojnë ta kenë ama vetëm njera ia ka fituar zemrën, Maluma i “pandashëm” nga partnerja e tij!
Formula 1, nesër Çmimi i Madh i Hungarisë!
VIP-at që me avionët e tyre privatë po ndotin “frikshëm” mjedisin!
Spanja rithekson qëndrimin kundër Kosovës!
Gjatë karantinës shumë njerëz na surprizuan me kreativitetin e tyre por ky inxhinier mekanik thjesht na la “gojëhapur”…
Përmbajnë lëndë të dëmshme, AKU bllokon patatinat që nuk duhen konsumuar!
Një mundësi e “artë”, roboti që ndihmon njerëzit me aftësi të kufizuara të ecin!
Lufta në Ukrainë, sot dita e 157-të!
SHBA, rëndohet bilanci i përmbytjeve në Kentucky/Të paktën 25 viktima!
Ju njohim me nënën e 12 fëmijëve e cila për 16 vite radhazi ka qenë shtatzënë!