10/2023

Orinda Huta zbulon ekskluzivisht se si e priti telefonatën kurth të emisionit “Ndryshe”!
Të reja nga Kida, këngëtarja zbulon titullin e këngës së saj të re!
“Çdo ditë të njëjtat ligjerata…”, me kë e ka Xhensila Myrtezaj?
“Si dreqin do ia prezantoj burrit tim të ardhshëm këtë?”, çfarë po nënkupton Arbenita Ismajli?
“Çfarë të bën që të luftosh për sukses?”, ja si përgjigjet Olta Gixhari!
A është Fred De Palma i duhuri për Jori Dellin? Ja si përgjigjet e ëma e saj!
Selena Gomez heq dorë nga rrjetet sociale!
Opozita paralajmëron protesta, çfarë po ndodh?! – Një ngjarje dy të vërteta – 29/10/2023
Dafina Zeqiri publikon video duke u puthur në buzë me të dashurin e saj, Kreshnik Gjergji!
Dita e parë e xhirimeve në stallën e derrave, si ishte eksperienca e aktores Sara Hoxha në film?!
Olta Gixhari rrëfen skenën më të vështirë që ka xhiruar për filmin “Në Kuadër të Dashurisë”!
Arabia Saudite pritet të mirëpresë Kupën e Botës 2034!
Ndodhin “shtypje” në Parlament, por nuk i njohim kush janë…
Aventurat e 10 personaliteve të zotërisë që jetonte në rrugën “Vangjel Noti”!
A ndjehet peshku koran i rrezikuar apo nuk i intereson fare këtu?!
Qeveria gjen mënyrën për “t’i mbledhur” kryetarët e bashkive…
Libri në radio: “Dritë e zbehtë mbi kodra”
Index/Cili është vendi më i keq në Europë për të jetuar si grua?!
Indexi për korrupsionin, sa larg janë Shqipëria dhe Kosova nga njëra-tjetra?!
Nëna hedh në gjyq djemtë e saj dhe gjykata i dënon për shkak…
Diçka ndodhi në studion e “Më lër të flas” për këtë Halloween, vëllezërit Veshaj ‘tremben për vdekje’!
Statusi i një zonje/”Tetori rozë nuk ka nevojë për propagandë por për ndihmë…”
Fjalët e çmuara në Fjalorin e Gjuhës Shqipe!
“Atë e kemi ndjerë vetëm ne gjatë xhirimeve”/ Për çfarë e ka fjalën aktori Luiz Ejlli?
Sondazhi i TAR/ Sa mendoni se do të zgjasë konflikti Izrael-Hamas?
Messi fitoi Topin e Artë për herë të tetë, Ronaldo “flet” me emoji!
Si vjen personazhi i Enos në film? Salsano Rrapi flet në lidhje me personazhin e tij në NKTD!
Katër arsye të rëndësishme përse duhet t’i konsumoni rregullisht lajthitë!
Luiz Ejlli dhe Olta Gixhari sqarojnë konfiliktin që kanë patur gjatë xhirimeve të filmit!
Edicioni kryesor informativ 31/10/2023
A mundet vitamina D dhe magnezi të trajtojnë ankthin?
Takimi Von der Leyen-Vuçiç në Beograd/ Presidentja e KE-së: Serbia t’i zbatojë marrëveshjet ekzistuese!
Problemet e sinusit, një kërcënim i heshtur! Zbuloni si ndikon në shëndetin tuaj!
Ols Abazi ka togfjalëshin e duhur për filmin “Në Kuadër të Dashurisë”: “Romedia e parë shqiptare”!
Blinken: SHBA-të po përpiqen të fusin 100 kamionë ndihma në ditë në Gaza!
OBSH: Katastrofa e shëndetit publik në Gaza është e afërt! Foshnjat në rrezik vdekje nga dehidratimi !
Socialistët kërkuan penalizmin e kolegëve të “Rithemelimit”/ Sekretariati i Etikës përjashton 6 deputetë pas kaosit në Kuvend!
Nga 20 deri në 60 vjeç! Ushqimet më të mira për çdo moshë!
Bima që jeton me ato që ato që i ofron toka e drita, por vendos të hajë dhe insekte!