Fashion Lifestyle

6 mësime rreth luksit modern!

Dikur konsiderohej ruajtja e një klientele më konservatore, pjesa më e lartë e tregut të veshjeve për meshkuj po shfaqet tani si një kufi i ri për vetë-shprehje falë një grupi të ri stilistësh të tërhequr nga e gjithë bota. Së bashku, ata po ofrojnë një perspektivë të re për modën luksoze që ruan shtyllat e mjeshtërisë dhe prejardhjes, por largon normat e vështira ose të vjetruara sartoriale.

Nëse mendoni se luksi nuk është për ju, atëherë mendohuni përsëri. Ne jemi këtu për t’ju treguar se jo, nuk duhet të jetë frikësuese dhe po, mund të argëtoheni shumë me të. Këtu, me pak ndihmë nga stilistët, janë 6 mënyra për ta bërë këtë.

1.Aplikoni me kujdes ngjyrën

Për të parafrazuar Henry Ford, kur bëhet fjalë për modën luksoze, mund të keni çdo ngjyrë që ju pëlqen. Këto pantallona të shkurtra të përshtatura rozë nga B+, linja luksoze nga stilisti i vlerësuar nga kritikët Umit Benan, janë një mënyrë e shkëlqyer për t’i shtuar një pamje të vogël napolitane vetes suaj.

2.Bëhuni të prekshëm

Një nga gjërat më të mira të modës luksoze është se ajo ju jep akses në një gamë më të gjerë pëlhurash, e cila nga ana tjetër hap mundësitë tuaja për të luajtur me tekstura të ndryshme. Kjo hoodie nga SSAM, një markë artizanale nga Flavio Girolami i njohur nga Common Projects, është bërë nga një pëlhurë me përzierje pambuku dhe deveje. Ne e kemi kombinuar atë me një këmishë pambuku të freskët nga Auralee, pantallona të shkurtra me teksturë delikate nga LE 17 SEPTEMBRE, një kapele Loro Piana dhe shapka gome nga Gucci.

3.Luaj me proporcionin

Një nga shenjat dalluese të luksit është bujaria e pëlhurës. Mendoni për pantallonat e gjera, këmisha dhe veshje të thurura në të cilat mund të humbni. Kjo veshje përdor një jelek të thurur me lesh kashmiri nga Stòffa pothuajse si një jelek, kombinuar me në një këmishë voluminoze nga The Row dhe duke krijuar kontrast me pantallonat e gjera nga Umit Benan B+.

4.Shtresa, shtresa dhe më shumë shtresa

Një palë pantallona të gjera dhe dy këmisha formojnë themelin e kësaj veshjeje, të cilën ne e kemi kombinuar me një xhaketë sportive prej liri nga dyshja suedeze e rrobaqepësisë Saman Amel. Mos kini frikë t’i përzieni gjërat. Vetëm mbani mend rregullin e artë të shtresimit, tre shtresa janë shumë.

5.Provoni një nuancë më të errët neutrale

Nuancat neutrale të bezhës dhe kremit janë të njohura nga markat luksoze, veshjet e të cilave pritet të zgjasin pak më shumë dhe të jenë më rezistente ndaj tendencave. Një zgjidhje është të zgjeroni gamën tuaj të ngjyrave neutrale për të përfshirë tone më të errëta si çokollatë ose qymyr, siç kemi bërë këtu me këtë hoodie-n gri nga The Row.

6.Krijoni një qëndrim të ri

Në këtë rast, një kombinim i pantallonave prej liri nga Stòffa dhe këmishë nga LE 17 SEPTEMBRE në të njëjtën pëlhurë me teksturë delikate, një kapelë nga Corridor dhe shall nga The Row është gjithçka që ju duhet për t’u dukur sa më stil.