Health & Beauty Lifestyle

7 nga paletat më të mira të grimit!

Në këtë artikull do t’ju njohim me disa paleta që ofrojnë gjithçka që ju nevojitet për t’u dukur mahnitëse në eventin tuaj të ardhshëm festiv.

1.Paleta luksoze ‘The Queen of Glow’

I përshtatshëm për të gjitha ngjyrat e syve dhe tonet e lëkurës. Funksionon mirë si për ditën ashtu edhe për natën. Kjo paletë nevojitet në çantën tuaj të grimit gjatë sezonit të festave.

2.Paleta nga Kevyn Aucoin

Në thelb, kjo është ajo që ju nevojitet për një çehre rrezatuese, të lëmuar dhe të përsosur. Ajo që e veçon këtë paletë Kevyn Aucoin janë teksturat e pabesueshme të cilat përcaktojnë në mënyrë delikate fytyrën dhe tiparet tuaja. Një domosdoshmëri e vërtetë, qoftë duke u përgatitur për një ngjarje apo duke u bërë gati për një pushim.

3.Paleta nga Westman Atelier

Nëse ka një pamje buzësh për të cilën dëshironi një gamë nuancash, është varieteti nudo. Shtresimi i shumë toneve bezhë së bashku siguron që buzët tuaja të duken shumëdimensionale. Dhe kjo kuartet ngjyrash nga Westman Atelier jep tekstura të tejdukshme, të shkrira në lëkurë që janë super të lehta për t’u përzier dhe ideale për t’u kombinuar me sytë. Vendosni nuancën Warm Rose ose përzijeni me Café Crème, të cilën Gucci Westman e përshkruan si një bezhë modë e viteve ’60.

4.Paleta nga Surratt Beauty

Ajo që duam nga një korrektor është një formulë me mbulim të lartë në një teksturë të lehtë, kështu që fsheh zonat me rrudha. Kjo paletë nga Surratt Beauty, e cila vjen në gjashtë variacione, i ka të gjitha. Plus, përfshin dy nuanca, disa tone larg njëra-tjetrës, për t’u përzier dhe për t’u përshtatur me zona të ndryshme të fytyrës tuaj, si dhe një pudër të pastër.

5.Paleta nga Huda Beauty

Kombinimi i Huda Beauty i ngjyrës së artë, kromit, ngjyrave neutrale rozë të ngrohta dhe nuancat e jargavanit dhe vjollcës me shkëlqim, ju jep gjithçka që ju nevojitet për një larmi look-u grimi për festa.

6.Paleta nga Kjaer Weis

Një klasike e vërtetë, kjo paletë Kjaer Weis është ajo që do ta blini një herë dhe do të mbeteni të kënaqura sepse nuancat e ndritshme janë ideale për t’i shtuar një larmi ngjyrash çdo pamjeje grimi. Përmban tre nuanca kremoze për të shtuar pigment, shkëlqim ose formë dhe ato kërkojnë aftësi zero për t’u aplikuar. Përdorni majat e gishtave për të prekur tonet më rozë në majat e faqeve dhe tonin e purpurt për të shtuar ngrohtësi dhe kontur aty ku hijet bien natyrshëm në fytyrën tuaj. Aplikoni gjithashtu një nga ngjyrat në buzët tuaja për një njollë delikate.

7.Paleta nga Pat McGrath Labs

E bën të përsosur lëkurën tuaj për sezonin e festave dhe më shumë. Formula e pudrës: ka tre nuanca për të zgjedhur, kështu që ju mund të përshtatni të duhurën për pamjen tuaj. Kjo paletë mund të funksionojë me sukses në pothuajse çdo ton lëkure.