Fashion

7 tendencat e stilit të rrugës për meshkuj të vjeshtës 2023 që do t’ju frymëzojnë për veshjet tuaja të dimrit!

“Everything, Everywhere, All At Once”  është titulli i një prej filmave më të mirë të vitit 2022, i cili vlen edhe për gjendjen e stilit të rrugës, bazuar në pamjet e kapura nga Acielle Tanbetova dhe Phil Oh në koleksionet e veshjeve për meshkuj të vjeshtës 2023. Pistat kishin një mesazh të përqendruar dhe të saktë këtë sezon: kostumet, por në rrugë është ende gjithçka është e lejueshme. Për një minutë atje gjatë pandemisë, të pranishmit e spektaklit e shmangën të çuditshmen dhe zgjodhën stilin “normal” të përditshëm.

Pjesa më e madhe e asaj që ishte në trend këtë sezon kishte të bënte me goditjen në shenjë. Kapuçët dhe kapelet dimërore kryesojnë paketën dhe çuditërisht duke marrë parasysh temperaturat e ftohta në Paris, ne pamë më shumë se një palë pantallona të shkurtra. E bardha optike dhe nuancat e ngrohta krem ishin zgjedhja e sezonit për pamjet njëngjyrëshe dhe veshjet e sipërme me shumë ngjyra ishin të preferuara për të shtuar interesin vizual. Më afër këndvështrimit të pistës ishin të pranishmit me kostume të plota, duke përfshirë edhe kravatat. Këto janë disa nga tendencat e stilit të rrugës nga sezoni i veshjeve për meshkuj të vjeshtës 2023 që do t’ju shërbejë për tu frymëzuar mbi pamjen tuaj të dimrit.

1. Thuaj jo ‘ngrirjes së kokës’

Kapuçët, kapelet dhe veshje të tjera komode për t’i mbajtur ‘mendimet tuaja të ngrohta’.

2. Vishuni si zotëri

Hiqni pluhurin nga kravatat dhe rregullojini xhaketat tuaja…Kostumi është kthyer përsëri në modë.

3. Vishni pantallona të shkurtra

“Nuk është kurrë aq ftohtë!”, sipas “Vogue”.

4. Gëzof i trashë me ngjyra

Materialet artificiale me gëzof janë zëvendësues mjaft të dobishëm për kafshët shtëpiake, nëse ju mungon qeni juaj.

5. Vishni rroba ngjyrë bezhë

Nuk ka asgjë më të mirë se veshja juaj të përputhet me makiaton tuaj nga “Starbucks”.

6. Palltot shumëngjyrëshe

Palltot me përmasa të mëdha me vepra arti shumëngjyrëshe për të thyer zakonin e veshjes së përditshme me ngjyra të errëta.