Celebrities Gossip Showbiz

A e dini si ka nisur emisioni “Portokalli” në Top Channel? Juli e zbulon në BBVip!

Big Brother Vip Albania është një fenomen social që mbërthen fort jo vetëm vëmendjen por edhe debatin publik. Prej datës 13 Janar në Top Channel ka nisur edicioni i tretë i “Big Brother VIP 3”. Një reality show, i cili që në natën e parë të spektaklit arriti të gozhdonte para ekranit teleshikuesit dhe rezultoi të ishte mjaft i suksesshëm.

Kujtojmë se Jul Deda para disa vitesh ka qenë pjesë e aktorëve të kastit të aktorëve të spektaklit të humorit “Portokalli” në Top Channel, madje ka qenë një ndër akotrët e parë që prej krijimit të tij. Ditën e sotme Juli është kthyer pas në kohë dhe ka treguar se si ka lindur ideja për krijimin e “Portokallisë” .

U bë një mbledhje dhe donte Tani një si tip “Zelik” ( program komedie italian), na mblodhi te zyra kam qenë unë, Erandi, Gent Bejgo, Romiri s’ishin të gjithë këta dhe filluam materialet madje titulli i parë ka qenë “Arritën shpullat”… dhe mbas disa ditëve a një muaj përkthime shkrime te Piramida vjen Altini me gjithë Gonin kanë ardhur më mbrapa , më fal Goni ka qenë vjen Altini dhe ky thotë do bëjmë audicione, po ai se kishte fjalën për të parë ca aktorësh janë po për rolet dhe më vonë u kuptua fjala audicion te ne atje dhe vjen nj vajzë asistente spo ia përmend emrin dhe thotë: “Ka ardhur regjisori i ri dhe do bëjmë audicione” dhe ne u keqkuptuam dhe unë nuk shkova fare ai shante atje ne shanim ktej dhe nuk shkova te sezoni i parë dhe u zgjidh si enigmë dhe treshja e parë ka qenë unë, Ermali, Erandi pastaj u ndryshuan erdhi Genti

E një përballje Graciano e ka pasur edhe me Romeon mëngjesin e sotëm teksa vazhdonte debatin me Heidin. Teksa Graciano i ka përmendur Heidit disa ish-banorë të shtëpisë, ku sipas tij Heidit ka flirtuar, Romeo ndërhyn dhe i kthehet banorit se nuk mund të përmend emra të tjerë në sy të tij.