Celebrities Fashion

A janë këta meshkujt e veshur më mirë gjatë muajit Korrik?!

A mund të jesh mashkulli i veshur më mirë me një bluzë të thjeshtë të bardhë apo duhet të jetë me një kostum tre-pjesësh, gjerdan, varëse dhe çorape për të bërë përshtypje? A është një veshje me stil diçka që dëshironi të imitoni, admironi apo të dyja? A veshin njerëzit e vërtetë varëse dhe çorape? Ne e kalojmë kohën tonë duke menduar për këto telashe (dikush duhet ta bëjë), por tashmë e dimë se çdo përgjigje për pyetjet e mjegullt rreth modës do të jetë intuitive.

Meshkujt e famshëm që kemi zgjedhur këtë muaj për listën tonë të veshur më mirë janë ata që nuk kanë bërë domosdoshmërisht përpjekjet e tëra për t’u dalluar, por që duken më komfort me atë që kanë veshur. Janë ata që veshin edhe veshjet më të thjeshta dhe përsëri duken wow.

01.
Big Matthew

Një njësi absolute. Jo aq sa Big Matthew, i cili nuk është vetë një djalë i parëndësishëm, por kushdo që i ka huazuar reperit të K-pop-it këtë kostum. BM ishte në Paris i ftuar nga Balenciaga, kështu që nuk është një hap masiv të supozohet se ekipi i Demna Gvasalia ishte pas veshjes. Të paktën jo aq masive sa vetë veshja, me të cilën ekipi i Gvasalia mund të kishte veshur, si fëmijët me një pallto që përpiqen të futen fshehurazi në një film +18. A ka njeriu i madh çizme të mëdha për të mbushur? E vetmja gjë që nuk mund ta gjenim në Google ishte madhësia e tij e këpucëve. Por ajo që BM i sjell këtij kombinimi ishte unik.

02.
Aaron Taylor-Johnson

Aktori Aaron Taylor-Johnson duket si një vizualizim sartorial si një bos droge. Dhe po, ai mund të jetë gati t’ju tregojë për portofolin e tij Bitcoin për dy orë, por për këto arsye ne kemi vendosur të nxjerrim në pah këtë pamje. Kjo pamje reflekton një besim kaq të pacipë, Njëherë e një kohë në Hollywood-sipas viteve 1970 zotë të drogës që të nxitesh prej tij si vëzhgues do të ishte të pranoje disa të vërteta shumë të errëta për veten. Se keni frikë dhe nuk jeni rehat me atë që jeni. Kjo pamje nuk është për të gjithë, por ne të gjithë mund ta pranojmë dhe admirojmë atë.

03.
Matt Smith

Sa i përket aktrimit, Matt Smith ka atë që ata e quajnë talent. Ai ka luajtur Doktorin, Princin Philip në The Crown dhe është gati të arrijë sukses si Princi Daemon Targaryen, një psikopat me flokë të bardhë në serinë e re “House Of Dragon”. Dhe rezulton se e bardha i përshtatet atij. Ai gozhdon atmosferën e rivierës së këmishës me jakë dhe mokasino. Pamja krejtësisht e bardhë është disi shumë.

04.
Andrew Garfield

Blazer detar? Aviatorët më të mirë të armëve? Xhinse me çizme? Bluzë e gjerë me një xhaketë? Një grup zgjedhjesh veshjesh të egra, nëse i kemi parë ndonjëherë. Kjo duhet të jetë veshja më e tmerrshme e konceptuar ndonjëherë. Ndoshta është sharmi i tij verbues, por buzëqeshja entuziaste e aktorit Andrew Garfield në shfaqjen e modës së Valentino këtë muaj do të thotë se është plotësisht bindëse. Ndonjëherë, me të vërtetë ka të bëjë me mënyrën se si e vishni atë.

05.
Hayato Arai

Hayato Arai, themeluesi i ‘Hayato’, një nga markat e zgjedhur me dorë nga Schlossman dhe Harris për të qenë pjesë e koleksionit të tyre. Xhinsi i tij i jashtëzakonshëm i frymëzuar nga veshjet e punës është i kombinuar me një bluzë të bardhë të thjeshtë, një kapak Yankees dhe një gjerdan ngjyrë karamele. Ai duket paksa i mërzitur në këtë foto, por me siguri jemi të informuar se ka kaluar një mbrëmje të bukur.

06.
Brad Pitt

Ne mund ta kemi përfshirë atë në përmbledhjen e veshur më mirë të këtij muaji, pavarësisht se ndodh që kur temperaturat e larta kërkojnë shtresa më të lehta, Brad Pitt duket se e ka zotëruar mjaft mirë artin e shikimit të pjesës në nxehtësinë përvëluese. Tani në turneun e shtypit mbarëbotëror për filmin e tij të ardhshëm Bullet Train, aktori i Hollivudit ka zgjedhur një kostum prej liri të dizenjuar nga bashkëthemeluesi i Anecho, Haans Nicholas Mott – me ngjyra të ndryshme, natyrisht – në disa raste. Në Paris, ai shkoi për ngjyrën gri me thekse rozë dhe një palë atlete ‘adidas x Gucci Gazelle’.

07.
Leon Bridges

Thonë se rrobat e bëjnë njeriun, por konteksti patjetër që ndihmon. Nxirrni aktorin Ben Affleck jashtë një 7-Eleven dhe ai do të humbasë pak nga cilësia e tij e yjeve. Në të kundërt, duke qenë në skenë në një sallë muzikore në Berlin, dritat e skenës që shkëlqejnë përmes tymit që përshkon skenën pas teje – që i jep shtysë çdo njeriu. Jo se po themi se këngëtari/kantautori Leon Bridges, me ato pantallonat fantastike me printe, këmbët e vendosura në mënyrë elegante në këpucë zyrtare (në kontrast me jakën e zakonshme të këmishës së tij të veshur me zgjuarsi), nuancat e deklaratave dhe flokët e shëmtuar të fytyrës kanë nevojë për ndihmë. Vetëm se ai është veshur në mënyrë perfekte për këtë rast.