Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Adele zhgënjen fansat, çfarë bëri këngëtarja këtë herë?!

Adele do të ngjitet në skenë verën e ardhshme për dy netë, që do të jenë shfaqjet e saj të para në katër vjet. Ndërsa shumë nga fansat e këngëtares ishin të gëzuar me lajmin, dashamirësit e muzikës që kishin bileta për dy datat e fundit të turneut të saj në vitin 2017 mbetën të zhgënjyer pasi ata u përpoqën të regjistroheshin por nuk ia dolën mbanë.

Adele

Në vitin 2017, Adele u detyrua të anulonte dy shfaqje në Londër në Wembley Stadium me urdhër të mjekut dhe në atë kohë një email iu dërgua personave që kishin bileta që i informonte ata se koncertet nuk do të zhvilloheshin dhe se do t’u dërgohej një rimbursim. Mesazhi thoshte gjithashtu:

Organizatorët e ngjarjes po eksplorojnë opsionet për të riplanifikuar dhe do t’ju jepet aksesi i parë për të blerë bileta në rast të ndonjë date të riplanifikuar.

adele

Kështu, kur u publikua lajmi sot se Adele po planifikonte të performonte përsëri, shumë besuan se do të kishin akses me përparësi në bileta. Pasi e kuptuan se nuk ishte kështu, për shkak se ngjarja e re nuk ishte e lidhur me turneun e saj të mëparshëm, shumë shkuan në Twitter si më poshtë. Një përdorues i mërzitur i mediave sociale shkroi:

Mendoj se shumë fansa janë të zhgënjyer që kanë blerë bileta dhe ajo i anuloi, pastaj nuk ka bërë atë që tha duke rezervuar Wembley duke u dhënë atyre përparësi! Njerëzit paguajnë para të fituara me vështirësi për këto bileta. Është e lehtë të shihet pse njerëzit janë të mërzitur.