Celebrities Gossip Showbiz

Ajo mund të jetë miliardere, por mënyra si Kylie Jenner pastron bizhuteritë do t’ju surprizojë!

Edhe pse bizhuteritë mund të ndryshojnë në mënyrë drastike në çmim, ndonjëherë janë metodat e lira dhe efektive ato që funksionojnë më mirë për të pastruar dhe zgjatur jetëgjatësinë e tyre.

Ylli i “Keeping Up With The Kardashians”, Kylie Jenner miratoi një metodë të vjetër pastrimi duke e përdorur këtë metodë për të pastruar bizhuteritë e saj të preferuara. Mënyra më e zakonshme dhe efektive për të pastruar bizhuteritë është me trukun e lirë 88p të përdorimit të uthullës së bardhë dhe sodës së bukës.

Nëna e dy fëmijëve ndau procesin e pastrimit të një pjese të bizhuterive të saj të preferuar me 345 milionë ndjekësit e saj në Instagram. Kylie përdori metodën e vjetër dhe popullore për të pastruar një unazë argjendi të blerë në vitet e saj të adoleshencës.

Miliarderja zgjodhi për pastrimin e lirë dhe efektiv pas një kërkimi të shpejtë në Google ndërsa ndoqi këshillën nga Happy House Cleaning. Këshilla e pastrimit tregonte:

Vendosni artikujt prej argjendi në një tas me madhësinë e duhur dhe mbulojini me uthull të bardhë të distiluar. Shtoni sodë buke në tas, proporcionet e përafërta janë 4 lugë buke për çdo filxhan uthull. Sapo uthulla e bardhë dhe soda e bukës të kombinohen, tretësira shkrihet për të krijuar një lëng efektiv pastrimi për bizhuteritë tuaja.

Udhëzimet thonë se ju duhet të vendosni argjendin në përzierje për të paktën një orë për rezultate perfekte.