Celebrities Gossip Showbiz

Aksident i rëndë me kalë për Katherine Kelly Lang, aktorja tregon gjendjen shëndetësore!

Pak ditë më parë aktorja e njohur Katherine Kelly Lang pësoi një aksident të rëndë gjatë një xhiroje me kalë. Tre kocka të thyera të kyçit të këmbës dhe të paktën dy muaj pushim pa e rënduar atë, ky është “bilanci” i aksidentit.

Lang reagoi në Instagram duke treguar ndërkaq edhe një sërë imazhesh të udhëtimit i cili nuk përfundoi aspak mirë për të. Ajo u shpreh se:

Fillova një shëtitje të bukur me miqtë. Plani ynë ishte të bënim 40 milje si stërvitje për garën e kuajve 50 milje të planifikuar për në qershor. Ishte një ditë e bukur! Pas rreth 16 miljesh zbrita dhe eca pak përgjatë një shtegu të pjerrët dhe shumë të pjerrët. Por në fund të tij, u rrëzova mbi një shkëmb dhe këmba ime e majtë u godit shumë. Kyçi dhe këmba ime u zhvendosën majtas në një kënd 90 gradë. E ktheva këmbën me dorë vetë, ishte e neveritshme por më duhej ta bëja. Për fat të mire, një i panjohur më ndihmoi e thirri urgjencën.

Aktores do t’i duhet të qëndrojë tani për disa kohë larg sheshxhirimit të serialit “Beautiful”, para se të rikthehet për të interpretuar Brooke, një personazh kryesor në telenovelën ikonike.