Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Film & Tv

Aktorët që mund të kishin luajtur në serinë e filmave “Twilight”…

Ka shumë mënyra për të marrë një rol kryesor. Disa aktorë përzgjidhen gjatë kastit, ndërsa të tjerët ftohen për shkak të popullaritetit të tyre, gjë që ndodhi me Kate Winslet pas Titanic. Por jo të gjitha audicionet përfundojnë me sukses, ose aktorët mund të mos bien dakord me ofertat e bëra nga regjisorët apo producentët e filmit.

Për shembull, Russell Crowe refuzoi të luante në “Lord of the Rings” sepse intuita e tij i tha kështu. Ne imagjinuam se si do të dukeshin personazhet tanë të preferuar nëse njerëzit e tjerë do t’i portretizonin ata.

Është e vështirë të imagjinohet “Twilight” me aktorë të ndryshëm. Duket e pamundur që Edward dhe Bella të mund të luheshin nga dikush tjetër përveç dyshes ikonike të Robert Pattinson dhe Kristen Stewart. Por “Twilight” mund të kishte një kast krejtësisht të ndryshëm që përfshinte Jennifer Lawrence, Henry Cavill dhe Channing Tatum.

Ja se si do të dukeshin personazhet e “Twilight” nëse do të luheshin nga aktorë të ndryshëm.

1. Jennifer Lawrence si Bella Swan

Jennifer Lawrence mund të ishte bërë Bella Swan nëse do ta merrte rolin pas audicionit të saj.

2. Henry Cavill si Edward Cullen

Stephenie Meyer e pa Henry Cavill si Edward-in “perfekt”. “Aktori i vetëm që kam parë ndonjëherë dhe që mendoj se mund t’i afrohet Edward Cullen është Henry Cavill,”- tha ajo.

3. Charlie Hunnam si Carlisle Cullen

Charlie Hunnam ishte gjithashtu në listën e dëshirave të Stephenie Meyer pasi e pa atë në “Nicholas Nickleby”. “Ai ishte shumë Carlisle në atë film,”-tha ajo. Sidoqoftë, Charlie Hunnam nuk ishte i interesuar të ishte në filma që përfshinin vampirë.

4. Lucy Hale si Alice Cullen

Ashley Green ishte e mahnitshme si Alice, por këtë personazh mund ta kishte luajtur Lucy Hale. Ajo gjithashtu bëri audicion për rolin e Jane, pjesën që Dakota Fanning mori në fund.

5. Tyler Posey si Jacob Black

Stephenie Meyer sugjeroi Tyler Posey si një nga aktorët që mund të luante Jacob. Ai madje bëri audicion për këtë rol. Tyler më vonë luajti një ujk në serinë televizive, “Teen Wolf”.

6. Vanessa Hudgens si Leah Clearwater

Vanessa Hudgens ishte një fanse e librave “Twilight” dhe ajo shpresonte të merrte rolin e Leah Clearwater. Edhe Ashley Greene tha se Vanessa do të ishte e shkëlqyeshme si Leah, por roli i takoi Julia Jones.

7. Channing Tatum si Riley Biers

Channing Tatum ishte zgjedhja perfekte për të luajtur Riley Biers, sipas skenaristes së Eclipse, Melissa Rosenberg.

8. Vince Vaughn si Charlie Swan

Vince Vaughn ishte gjithashtu kandidati i Stephenie Meyer për pjesën e Charlie Swan.

9. John C.Reilly si Charlie Swan

John C.Reilly ishte në krye të listës së dëshirave të Stephenie Meyer për të luajtur babanë e Bella-s, megjithëse ajo pranoi se nuk kishte gjasa që ata të ishin në gjendje ta merrnin atë.