Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Gossip Showbiz

Aktori i njohur dënohet me 3 vite burg, çfarë ka ndodhur?

Së fundmi aktori i njohur skocez, Kevin Guthrie, është dënuar me tre vite burg për abuzim seksual ndaj një gruaje në Glasgow të Skocisë. Ai është i njohur në mbarë botën për rolin e tij si Abernathy në filmin e famshëm “Fantastic Beasts”. Sipas “The Sun”, incidenti ka ndodhur në vitin 2017 në banesën e aktorit Scott Reid.

E abuzuara dëshmoi se Guthrie e preku dhe e dhunoi seksualisht pasi e ndihmoi të shkonte në shtrat. Ai pretendoi se po e ndihmonte vetëm që të shtrihej, por pastaj ndodhi e papritura. Gjykata nuk e ndryshoi vendimin, edhe pse 33-vjeçari tha se ky vendim mund të ishte fatal për karrierën e tij, gjykata nuk e ndryshoi vendimin.

Ndërkaq, gjykatësi u shpreh se:

Ju ishit në gjendje ta ndihmonit kur ajo nuk ndihej mirë. Ky është një krim i urryer, ju duhet ta kishit vëzhguar atë derisa ajo të mund të kujdesej për veten e saj.

Rikujtojmë, se Kevin Guthrie ka lindur më 21 mars 1988 dhe ndër rolet e tij më të njohura janë “Sunshine on Leith” (2013) dhe Ewan Tavendale në filmin e “Terence Davies” në 2015. Ai gjithashtu interpretoi rolin kryesor në Peter Pan në “King’s Theatre, Glasgow”, në 2011-tën.