Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Gossip Showbiz

Aktori i njohur i “Prison Break” diagnostikohet me autizëm!

Aktori i njohur Wentworth Miller, ka zbuluar së fundmi se është diagnostikuar me autizëm një vit më parë. Përmes rrjetit të tij social, Instagram, Miller ka publikuar foton e një katrori të bardhë dhe ka shprehur se:

Këtë vjeshtë bëhet 1 vit nga koha kur kam marrë diagnozën time joformale të autizmit. Paraprihet nga një vetë-diagnostikim. Pasuar nga një diagnozë zyrtare. Ishte një proces i gjatë, me të meta, që kishte nevojë për përditësim. Jam një burrë në moshë mesatare. Jo një fëmijë 5-vjeçar. Nuk dija shumë për autizmin. (Ka shumë për të ditur) Tani për tani puna ime duket sikur po zhvillon mirëkuptimin tim. Rishqyrtimi i 5 dekadave të përvojës së jetuar përmes një lente të re…

Rikujtojmë, se kohë më parë u dha një lajm i keq për të gjithë fansat e serialit të famshëm amerikan, “Prison Break”. Aktori kryesor në rolin e “Michael Scofield”, Wentworth Miller, nuk pranoi të luajë më për asnjë sezon të ri.