Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Showbiz

Akuzat për abuzime seksuale, arrestohet më në fund R. Kelly

Reperi i famshëm R. Kelly muajt e fundit është përballuar me akuza të shumta për ngacmime seksuale, përdhunime dhe trafikime të të miturve.

Mbrëmjen e kaluar ai është arrestuar nga autoritetet përkatëse në Chicago pasi mbi të rënduan akuza të reja për trafikim seksi.

Këngëtari i rrymës R&B nisi të akuzohej për krime të tilla që pas publikimit të dokumentarit “Surviving R. Kelly” që bën fjalë për jetën e tij private.

Në dokumentarin me 6 seri ka rreth 50 deklarata nga gazetarë, miq dhe familjarë të tij të cilët tregojnë marrëdhëniet dhe eksperiencat e tyre më këngëtarin.

Publiku menjëherë më pas nisi të krijojë një fushatë online nën moton #MuteRKelly. Këto akuza bënë që edhe Sony Music të ndërpriste kontratën me të.