Celebrities Gossip Showbiz

“Amanetin tënd do e kryej..”, Gjiko humb një person të rëndësishëm në jetën e tij!

Gjiko është nga reperët më të njohur të showbiz-it tonë dhe mund të themi shumë i pëlqyer nga publiku. Para pak kohësh në media qarkulloi një vendim gjykate që dukej se e përfshinte reperin në një akuzë më shumë se të rëndë.

Këto kanë qënë ditë të trishtuara për Gjikon, pasi një nga miqtë e tij më të mirë ka ndërruar jetë e reperi nuk ka mundur të  mos shprehë disa fjalë për të në rrjetet e tyre sociale. Gjiko ka postuar disa foto me të dhe ka shkruar:

 

Gjikla, po mundona e u bë i fortë, njëjtë si me mësove tërë jetën, ty të kom pas vëlla, shok, mentor aleat o Gjikla jem, shumë sfida i kaluam bashkë edhe këtë sfide menduam se do e kalonim, vetëm një gjë e di sigurt, sëmundja nuk e pati aspak të lehte, qetësia jote ia ngadalësoj turrin, mençuria jote e zhveshi atë. Shkenca e mjekësia u fasionua me metodat tuaja, por ja që Zoti të deshti më shumë se ne. Sepse engjëjt nuk jetojnë në tokë, por në parajsë. Premtimin ta kom dhënë, e premtimet do i mbaj, amanetin do ta kryej, e kurrë nuk kom me u ndal, veç për ty Gjikla jem, njëjtë si ti që nuk u ndale asnjëherë për mua Gjikla jem. Pusho i qetë vëlla i dashur , e Ishalla na ki bo hallall të gjithëve, gjithmonë në zemrat tona pulsi jonë do të jesh.

Së fundmi Elita ka postuar në Instastory disa momente shumë të bukura të Gjikos me fëmijët e tyre gjatë udhëtimit  për pushime, të cilat na i kanë bërë ‘sytë zemra’. Gjiko duket një baba i përkushtuar ndaj fëmijëve të tij, të cilët janë shumë të ëmbël.