Celebrities Gossip Showbiz

Anulimi i koncertit të Adele paska një tjetër shkak?!

Adele është cilësuar si ‘diva’ pasi u tërhoq nga koncerti i saj në Las Vegas. Këngëtarja me lot shpjegoi se do t’i duhej të shtynte performancën e saj pasi orari ishte shkatërruar absolutisht nga Covid. Fansat u mërzitën me njoftimin dhe tani pohohet se Adele dhe ekipi i saj kanë bërë kërkesa të paarsyeshme përpara shfaqjes. Gazetari i Las Vegas, Scott Roeben tha se ylli me sa duket refuzoi të përdorte pajisjet e shtëpisë në teatrin ikonik “ The Colosseum”. Ai tha:

Teatri ka një ekran masiv, teknologji shumë të lartë, por ekipi i Adele këmbënguli për një sistem krejtësisht të ri, një ekran më të madh, të ndërtuar në thelb disa inç përpara ekranit ekzistues. Kërkesa të tilla jo vetëm që rrisin kostot e prodhimit, por, në një kohë kur furnizimet janë të ndërprera, është një recetë për katastrofë në këtë rast vonese ose anulimi të minutës së fundit.

Sipas Scott, Pallati Caesars është 100% gati për Adele, kështu që ai beson se ka forca të tjera ndikuese.

Fatkeqësisht, duket sikur një nga këta faktorë është se Adele është një divë.

Me një ushtri fansash besnikë dhe një numër të madh hitesh, Adele është një nga yjet më të kërkuara. Biletat për koncertin e saj u shitën shpejt me shumë fansa që bënin udhëtime të gjata për të shkuar dhe për të parë performancën e yllit. Duke folur për Sunday Mirror përmes Facetime me fansat, Adele kërkoi falje përsëri për anulimin.