Aktualitet

Asfiksohet nga tymi një banor në Dropull, dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një banor i fshatit Frashtan në Dropull të Gjirokastrës është asfiksuar nga tymi i zjarrit.

Bëhet fjalë për shtetasin Kristo Ziso, i cili është gjendur i asfiksuar në hyrje të fshatit të tij pas avancimit të flakeve nga maja e malit drejt zonave të banuara ku një prej të cilave është dhe fshati Frashtan në Dropull.

Atij i ka rënë infarkt nga asfiksia dhe fillimisht është shoqëruar në gjendje të rënduar në Spitalin e Gjirokastrës, ndërsa pritet të dërgohet në spitalin e Janinës.

Lajm në përditësim….