Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST

Author: Alen Xhelili

Bullgaria propozoi ndarjen e Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut sa i përket negociatave me BE/ Presidenti Meta përshendet vendimin.
Talebanët po vrasin për hakmarrje, kanë kryer qindra ekzekutime dhe zhdukje njerëzish/ Alarmi vjen nga grupet për të drejtat e njeriut.
Blinken paralajmëron Moskën: Çdo agresion në Ukrainë do të ketë pasoja serioze/ Paralajmërimi vjen në kohën kur Rusia ka zhvendosur ushtrinë në kufi me Ukrainën.
Kush është Arjan Dodaj, Arqipeshkvi shqiptar që u emërua në krye të Kishës Katolike?
Papa Françesku emëron Imzot Arjan Dodaj si Arqipeshkvin e ri të Dioqezës Metropolitiane Tiranë-Durrës/ Reagojnë Meta, Rama dhe Basha.
“Prej orës 14:30 Dervicani ishte pa drita”, Deputeti i PD reagon për ngjarjen e rëndë: ishte e paralajmëruar.
Tragjedi në Gjirokastër, një 12 vjeçare ka humbur jetën pasi banesa është shkrumbuar nga flakët.
Athina ‘vishet’ kuqezi me rastin e 28 Nëntorit, Festës sonë të Flamurit.
Anulohet koncerti për Ditën e Pavarësisë në Vlorë, shkak furtuna dhe stuhitë.
Kryeparlamentarja Nikolla propozon që dita e alfabetit të shpallet ditë kombëtare/ Kushi: Vitin e ardhshëm Shqipëria dhe Kosova me abetare të njëjtë.
Policia u bën apel shoferëve të ecin me shpejtësi të ulët dhe mos bëjnë parakalime të gabuara/ Paralajmëron për segmentet ku ka rënie gurësh dhe dheu.
Kombëtaret e Kosovës dhe Shqipërisë e festuan 28 Nëntorin me një ndeshje vëllazërore të veteranëve në qytetin e Durrësit.
4 humbje jete dhe 418 qytetarë të infektuar në 24 orët e fundit/ MSH bën bilancin e COVID-19
“Nëse do flisja për Serbinë e madhe, do më varnin në Bruksel”/ Vuçiç komenton deklaratat e Ramës dhe Kurtit për bashkimin kombëtar.
NATO uron Shqipërinë për Ditën e Pavarësisë dhe fton vendet anëtare ti bashkohen festës.
Ministrja e Arsimit reagon pas skandalit të mësuesit të dënuar për pedofili dhe ngacmime seksuale te nxënëseve.
Zjarr në ambientet e spitalit Covid-3 në QSUT.
30 vjet marrëdhënie diplomatike Shqipëri – Seli e Shenjtë /Rama i akordon titullin e kordonit me yll “Benemerenti” kardinalit Pietro Paroli.
Mbyllet burgu “ferr” i Zaharisë, nis transferimi për në Shënkoll i 319 të burgosurve të sëmurë.
Flet dëshmitari që i mbijetoi sulmit në Gllogjan/ Kryetari i Komunës ka një lutje për qytetarët.
Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për Shqipërinë dhe Kosovën
Historiku i mbledhjeve të përbashkëta Shqipëri-Kosovë/ Që nga Prizreni në Elbasan.
“Gjatë festave të Nëntorit nuk do të ketë kontrolle në kufirin Shqipëri-Kosovë”, Çuçi: po punojmë që në kufi të ketë vetëm kamera.
Në Vlorë dhe Durrës, pezullohet deri në fund të Nëntorit lundrimi i mjeteve të vogla dhe të peshkimit, shkak është bërë moti i keq dhe erërat e forta.
“Të thuash se jemi të lumtur që jemi komb i ndarë do të ishte marrëzi”, ja çfarë tha Albin Kurti në mbledhjen mes dy qeverive.
Nis në Elbasan mbledhja e dy qeverive, Shqipëri-Kosovë/ Rama: Sfidë e përbashkët, rritja e zbatueshmërisë së marrëveshjeve.
Dalin në rrjetet sociale video nga torturat dhe abuzimet seksuale brenda qelive, Putin shkarkon kreun e burgjeve në Rusi.
Çfarë është mutacioni i “Botsvanës” që ka vendosur botën në alarm?
52 viktima dhe 35 të zhdukur/ Vazhdon të rritet bilanci i minatorëve të vdekur në një minierë qymyri në Siberi.
Rama kujton tërmetin e 26 nëntorit 2019: “Tragjeditë sprovojnë njerëzit, sot jemi ngritur më të fortë”.
Reshje shiu dhe erë e fortë, njihuni me parashikimin e motit përpara se të bëni plane për fundjavën!
Kuvendi nis me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit në Bullgari/ Sot shqyrtohet nen për nen projektbuxheti 2022 dhe Paketa Fiskale.
Nesër zhvillohet mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri-Kosovë/ Këto janë disa nga marrëveshjet që pritet të nënshkruhen në Elbasan.
“Shoferi i ri” në Librazhd, “ngatërron” adresë dhe futet me makinë në lokal.
“U afruan për shkak të izolimit”/ OKB: COVID-19 ka rritur dhunën ndaj grave në shtëpi dhe hapësirat publike.
Dita nis me diell, por pasditja rikthen reshjet e shiut/ Parashikimi i motit për Shqipërinë dhe Kosovën.
“Përpjekja më e madhe për të destabilizuar Evropën”, Kryeministri polak akuzon ashpër udhëheqësin bjellorus Lukashenko për krizën me migrantët.
Në Bullgari zhvillohet sot balotazhi presidencial/ Presidenti aktual favorit për një mandat tjetër.
Shkarkohet Solskjaer, për stolin e Manchester United përflitet edhe emri i Zidan.