Ani Bame

Gjermania është kundër furnizimit të Ukrainës me avionë luftarakë perëndimorë
Stërvitje ushtarake e NATO-s në Maqedoninë e Veriut
OKB voton pro; do të hetojë vrasjet, torturat dhe abuzimet e tjera në Ukrainë
Boçi e Bylykbashi negociatorë për Presidentin, Balla: Propozime nga bota e përtejme s’pranojmë
Kuvendi rrëzoi rezolutën e Rithemelimit, Rama: Srebrenica nuk mund të jetë letër për bojën e katranit të Shqipërisë
Dalin pamjet, ushtarët rusë qëllojnë mbi civilë të paarmatosur; hetohen si krime lufte
COVID vijon të jetë prezent në vend; shënohen 45 infektime të reja
U martuan brenda fabrikës së çelikut Azovstal, ushtari vritet vetëm tre ditë pas ceremonisë
Incident në avionin e linjës greke, papritur pasagjeri britanik grushton pilotin
Shfaqet publikisht imazhi i parë i vrimës së zezë në galaktikën tonë
Ministri serb Vulin: Neutralitet politik nëse Kosova hyn në Këshillin e Evropës
Mbi një milion vdekje me COVID-19 në SHBA prej fillimit të pandemisë
I burgosuri dëndet me ilaçe, më pas vjedh bisturinë; dyshohet për tentativë vetëvrasje
Bie numri i lindjeve në 3 mujorin e parë 2022, Tirana më shumë lindje se vdekje!
Ndryshon Akti Normativ për çmimet e ushqimeve, qeveria u del garant importuesve
Arsimi profesional, orientimi që u duhet të rinjve drejt punësimit
Viti i ardhshëm shkollor nis në 12 shtator! Nxënësve ushtohen dhe 1 javë pushime në prill, ministrja: Për energji të reja
Azovstal në zjarr! Ferri mbi tokë në fabrikën e çelikut në Mariupol; qindra ushtarë brenda saj
1 kg qershi 3 mijë lekë, sa ndihma e qeverisë për pensionistët! Tregtari: Janë të importuara!
Shefi i inteligjencës ruse krahason SHBA-në me makinerinë propagandistike të nazizmit
Çrregullimet e shëndetit mendor, të rinjtë mosha më e stresuar
E pakënaqur me bashkitë, qeveria centralizon furnizimin me ujë. Ujësjellësi i kalon në varësi Ministrisë së Energjetikës
Suedia dhe Britania marrëveshje për mbrojtje para vendimit suedez për në NATO
Kryeministrja finlandeze: Vendimi për NATO do të përqendrohet në sigurinë e qytetarëve
Këshilli i Integrimit Europian, Alibeaj: Dështimet e qeverisë nuk mund t’i përcillen vetos bullgare dhe SPAK-ut
Në Donjeck separatistët pro-rusë bllokojnë Facebookun dhe Instragramin
Në fanellë Shqipëria dhe Kosova, media serbe: Provokim veshja e kombëtares së Ukrainës
Presidenti i ri, Boçi: Alibeaj dëshiron të legjitimojë procesin tallës të Ramës, grupin e negociatave e zgjedh ‘Rithemelimi’
Beckham për CR7: Ai ende bën gjëra të mrekullueshme, shpresoj të qëndrojë te United
Eksperti analizon aksidentin e rëndë, ku gaboi shoferi i “G-Class”
Von der Leyen: Në qershor, KE-ja do të japë opinionin për anëtarësimin e Ukrainës
Historia tragjike e jetës reale të Johnny Depp
Rregullorja, ulen me 9% komisionet për shitësit e siguracioneve
Lufta në Ukrainë, bie me 50% vlera e Bitcoin
Presidenti i ri, dështon mbledhja e grupit të PD për draftin e Alibeajt; nuk ka kuorum, në takim vetëm 21 deputetë!
Të maskuar dhe me armë, tre persona grabisin bankën në Koplik!
Rithemelimi kundër platformës së Alibeajt, Bardhi: Nuk mbahet peng opozita për një vilë që të ka zbuluar Rama
Kryediplomati i BE-së, Borrell: Asetet e ngrira ruse të përdoren për rindërtimin e Ukrainës
Pavarësisht luftës Ukraina konfirmoi se vetëm në prill, eksportoi mbi 1 milion ton drithëra