Edi Hallaci

Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli në moshën 34-vjeçare!
Policia në aksion, pezullohen 267 leje drejtimi, arrestohen 21 shoferë!
Dritan Abazoviç vizitë në SHBA, takime me Escobar dhe senatorë amerikanë!
Rusia hap hetim kriminal ndaj anëtarëve të Gjykatës Ndërkombëtare pas mandatit të arrestit ndaj Putin!
Kina krijon vaksinën e saj kundër koronavirusit me teknologjinë mRNA!
SHBA nuk ndal fluturimet me dron në Detin e Zi, kërcënon Moska: Probabiliteti i konfliktit bërthamor ‘në nivelin më të lartë në dekada’!
Banka Botërore: Ukrainës i duhen 411 miliardë dollarë për rindërtim!
Zyrtare/ Lista Serbe nuk aplikon për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri të Kosovës!
Kthehet ora verore, të dielën akrepat shkojnë 60 minuta para!
Blinken: Kina po shikon atë që ndodh në Ukrainë me shumë kujdes, do të nxjerrë mësime!
Publikohet raporti vjetor i NATO-s/ Vetëm 7 nga 30 vende përmbushin objektivat, Shqipëria shpenzon 1.57% të BPV për mbrojten!
​Kurti: Vuçiç e refuzoi ofertën time bujare për Asociacionin!
Lideri Kamenei thotë se Irani nuk është ‘i zemëruar’ me evropianët!
Gjykata e Lartë lë në fuqi dënimin për ish-anëtarin e KPA Luan Daci!
SHBA: Reagime politike ndaj deklaratës së ish-presidentit Trump për arrestim të mundshëm!
Begaj pret delegacionin me kryetarë të komunave arbëreshe: Do të keni vëmendjen e duhur si pjesë e kombit tonë!!
Skandali ‘Partygate’, Boris Johnson pranon akuzat: Kam mashtruar Parlamentin britanik, por nuk e kam bërë me qëllim!
Stërvitje intensive, te Kombëtarja punojnë pa pushim për sfidën me Poloninë!
BE nuk ndalon ndihmën për Kievin, Von der Leyen konfirmon paketën 1.5 miliardë euro!
Qeveria e Macron i ‘mbijeton’ mocioneve të mosbesimit për reformën e pensioneve, francezët e zemëruar u vënë flakën rrugëve të Parisit!
Maqedonia e Veriut merr masa pas raportit të DASH, kryeministri Kovaçevski paralajmëron vetting në gjyqësor!
Rama vizitë në Londër, takim me Rishi Sunak. Çfarë pritet të diskutohet!?
Protestë për pagat në Shëngjin/ Në port nuk paguhen prej tre muajsh, nuk kanë fonde!
Marrëveshja e Ohrit, Këshilli Evropian ftesë palëve!
Bisedimet Shqipëri-Greqi/ Klima pozitive, pritet vetëm dhënia e lejes nga dy presidentët!
Shefi i NATO-s: Kina duhet të dëgjojë Ukrainën rreth planit për paqe!
Raporti i Kombeve të Bashkuara për klimën: Shkencëtarët lëshojnë ‘udhëzuesin e mbijetesës’ për të shmangur katastrofën!
Reforma e pensioneve, Parlamenti francez rrethohet nga autoblindat !
Paraqitja e Trump në Prokurori, Policia e New York merr masa për protesta!
Dendias në ekspozitën e Ramës në Athinë: Shqipëria, i vetmi vend veç Qipros që mbajti zi për viktimat e aksidentit tragjik!
Qytetarët e Kosovës së shpejti pa viza drejt BE-së! PE voton përfundimisht të enjten!
Aksident në Vlorë/ Përplasen dy makina, dërgohet në spital në gjendje të rëndë një grua!
BBC këshillon stafin që të fshijë aplikacionin TikTok nga telefonat e punës!
Shkelën të drejtat e njeriut, BE sanksionon gjyqtarët iranianë!
BE ofron 1 miliard euro për viktimat e tërmetit në Turqi!
Aksidentet u shtuan në muajin shkurt/ Në 85% të rasteve është faji i shoferëve!
Shtëpia e Bardhë: Nëse Kina propozon armëpushim, Kievi ta refuzojë!
Mangësitë në pavarësinë e gjyqësorit e medias dhe korrupsioni! DASH rendit problemet kryesore në Shqipëri!
14 Maji/ KQZ-ja u dha “dritën jeshile”, Alibeaj nuk humbet kohë, takim me grupin parlamentar dhe Kryesinë!