Redaksia e Lajmeve

Top Media i përgjigjet shantazhit të sajuar të Kryeministrit Rama!
Vrasja te “Kodra e Diellit” dyshohet për hakmarrje/Viktima kishte dy emra!
Krimi përgjak Tiranën, atentat me një viktimë te Kodra e Diellit!
Ish-kryebashkiaku i Lezhës, Frrokaj vetëdorëzohet në polici!
SPAK përfundon hetimet për Rezart Taçin!
Plagosje te Kodra e Diellit në Tiranë, në kërkim pasi qëlloi ndaj fqinjit!
Kush e kontrollon Butrintin?
Mashtruan online italianë, tre në pranga/Miliona euro investoheshin në kriptovalutë!
Elbasan, sekuestro pasurisë nga aktiviteti kriminal në Norvegji!
Korrupsioni në Morinë, SPAK dërgon për gjykim 34 të akuzuar!
Konflikt çasti në Shkodër, sherri degradon në përdorim armësh!
Konflikti për një makinë të djegur e akuzat për dhunë, pezullohet shefi i Krimeve në Komisariatin e Devollit!
Sherr me thika, një i plagosur në Sarandë!
Zbulohet arsenal armësh në Elbasan, dy në pranga!
Tjetërsim pronash në Himarë e Dhërmi, ekzekutohen 22 urdhër-arreste!
Tiranë, tentoi t’i ikte patrullës, humb jetën pas shoqërimit në Komisariatin nr.3!
Shpërthim në kryeqytet, lëndë plasëse dyqanit të kozmetikës te sheshi “Wilson”!
Shtyhet përsëri vendimi i Apelit për deputetin Salianji!
Vrasja e Martin Çeços në Maliq, “Arrest me burg” për Tina Pajollarin!
Tritol banesës së policit në Lezhë, dëme materiale!
SPAK-u kërkon konfiskimin e pasurive të Redjan Rrajës!
Përplasje me armë, dy të ekzekutuar dhe një i vetëvrarë në Klos!
Organizonin lotari të palejuara, dy të arrestuar në Tiranë!
Policia spanjolle shkatërron një rrjet trafikantësh shqiptarë!
Policia lë të lirë Indrit Doklen dhe Gentian Reçin!
Në makinë të blinduar me Indrit Doklen, ndalohet Fatjon Murati!
Alqi Bllako në arrest shtëpie, lirohet nga burgu!
Shtyhet seanca gjyqësore për turkun Ozer!
Interpelanca në Kuvend, Salianji-Çuçit: Ervis Martinajn e njoftuat të largohej!
Elbasan, sekuestrohen pasuri në vlerë miliona euro/Dyshime se vinin nga veprimtari kriminale!
Grabitje me dhunë në Vaun e Dejës!
Digjet një farmaci në Vlorë!
Policia liron 30-vjeçarin shqiptar të marrë peng në Angli/Për lirimin kërkoheshin 400 mijë paund!
Kontrabandë cigaresh, pranga kreut të Doganës të Malit të Zi/Jo zyrtarisht thuhet se u lirua!
Maskat grabisin një shtëpi në Klos/Nënë e bir u dhunuan dhe u lidhën!
Mashtrim me Tatimet, 13 të arrestuar në Tiranë!
FBI publikon detaje të sulmit kibernetik ndaj Shqipërisë!
Zhdukja e Ervis Martinajt, Berisha: Rama e di se ku ndodhet!
Privatizimi i “Partizanit”, Mediu ishte në SPAK/Ish-ministri: U thirra si deklarues!