Celebrities Music

Ava Max publikon projektin më të ri muzikor në bashkëpunim me këta artistë të njohur!

Ava Max është një nga këngëtaret më të famshme dhe më të talentuara. Ajo ka arritur suksese të mëdha dhe numëron shumë hite. Së fundmi, artistja e njohur me origjinë shqiptare ka realizuar një bashkëpunim të ri me Jonas Blue, R3HAB dhe Kylie Cantrall. “Sad boy” mban titullin kënga e tyre e re, e cila përkthyer në shqip do të thotë “djalë i trishtuar”.

Kënga është publikuar në kanalin “YouTube” vetëm në versionin audio me tekst, derisa nuk është bërë e ditur nëse do t’i realizohet edhe klipi. Ndërkaq, bukuroshja e ka lajmëruar publikimin e projektit të saj më të ri edhe në rrjetin social, Instagram.

Këngëtarja me origjinë nga Shqipëria vazhdon të shijojë suksesin e albumit të saj të fundit, “Heaven and Hell”, të cilin e publikoi rreth një vit më parë dhe u rendit si albumi i tretë i një artisteje femër, më i dëgjuar në Spotify.

Rikujtojmë, se para se Ava të bëhej e famshme, ka qenë një njeri i thjeshtë si gjithë të tjerët duke u përpjekur të bëjë një punë normale në Amerikë. Ajo e dinte se gjithmonë kishte dashur të bëhej këngëtare. Por ajo u ndikua nga zërat e jashtëm, të cilët e bindën atë se të bëhej një yll popi ishte një shans “një në një miliard”.

Max ka treguar gjithashtu se nëna e saj duhej të hiqte dorë nga ëndrra sepse ajo ishte një emigrante dhe nuk kishte para dhe nuk e dinte gjuhën shumë mirë.