Celebrities Gossip Lifestyle Showbiz

Baballarët beqarë të Hollywood-it!

I famshëm apo jo, të jesh prind është një gëzim i madh, por edhe një përgjegjësi e madhe veçanërisht nëse një burrë po i rrit fëmijët si një baba beqar. Megjithatë, kjo mund ta ndihmojë atë të krijojë një lidhje të pathyeshme me fëmijët e tij. Të famshmit mund të jenë një pasqyrë e shkëlqyer për prindërimin ndërsa ne i ndjekim duke rritur pasardhësit e tyre me kalimin e viteve.

Ja 9 baballarë beqarë që na vodhën zemrat me përkushtimin e tyre:

1. Liam Neeson

Aktori i njohur i Hollywood-it ka 2 djem, Micheál, 26 dhe Daniel, 25 vjeç. Ai humbi nënën e djemve të tij në një aksident skijimi në vitin 2009. Ylli i aksionit nuk është rimartuar që atëherë dhe i rriti djemtë e tij i vetëm.

2. John Travolta

Aktori amerikan humbi gruan e tij, aktoren Kelly Preston, në vitin 2020 pas 2 vitesh sëmundje. Çifti ishin prindër të vajzës 21-vjeçare Ella dhe Benjamin-it 11-vjeçar. Travolta është një baba i përkushtuar që nuk humbet kurrë një shans për të shprehur dashurinë për fëmijët e tij.

3. Lenny Kravitz

Rokeri 57-vjeçar ka një vajzë, modelen dhe aktoren Zoë, me ish-in e tij, Lisa Bonet. Dyshja babë e bijë janë shumë të afërt dhe Lenny ka treguar se ai dhe vajza e tij kanë një dialog shumë të hapur, duke thënë:

Ne mund të flasim për çdo gjë dhe gjithçka.

4. Arnold Schwarzenegger

Aktori austro-amerikan ka 3 djem dhe 2 vajza. Ai u divorcua zyrtarisht nga nëna e 4 fëmijëve të tij më të mëdhenj në vitin 2021. Ylli shprehu dashurinë për fëmijët e tij, duke thënë:

Atësia është me të vërtetë gëzimi më i madh. Të shikosh të 5 fëmijët e mi të rriten në jetën e tyre të suksesshme është fantastike. Të kaloj kohë me ta, të punoj së bashku dhe t’u përgjigjem pyetjeve të tyre më bën të lumtur.

5. Usher

Muzikanti amerikan 43-vjeçar është baba krenar i 2 djemve, një vajze dhe një foshnjeje të porsalindur. Ai u divorcua nga nëna e 2 djemve të tij në vitin 2009 dhe i rriti ata si baba beqar. Pasi u bë baba për herë të parë në vitin 2007, Usher zbuloi se e merr shumë seriozisht përgjegjësinë e atësisë.

 

6. Marc Anthony

Ylli 53-vjeçar i popit është martuar 3 herë dhe ka 6 fëmijë, përfshirë binjakët 14-vjeçarë me ish-bashkëshorten Jennifer Lopez. Marc ndan një lidhje të ngushtë e të veçantë me fëmijët e tij.

7. Jamie Foxx

Aktori i njohur i humorit ka 2 vajza, Corinne 28-vjeçe dhe Annalise 12-vjeçe. Nuk ishte e lehtë për të t’i rriste vetëm fëmijët e tij. Ai tregoi se nga vitet e të qenit beqar, mësoi se gjëja më e rëndësishme që fëmijët kanë nevojë është që babai i tyre të jetë i pranishëm.

8. Josh Duhamel

Aktori amerikan ka një djalë, 8-vjeçarin Axl, me ish-bashkëshorten e tij, këngëtaren Fergie. Josh është shumë i pranishëm në jetën e djalit të tij. Duhamel kishte treguar se këshillat më të dobishme për prindërimin erdhën nga babai i tij, i cili i tha atij t’i jepte një fëmije lirinë për të eksploruar.

9. Ryan Phillippe

Aktori amerikan ka një vajzë, Ava dhe një djalë, Deacon, me ish-bashkëshorten e tij, aktoren Reese Witherspoon. Dyshja u nda në vitin 2006 pas 9 vitesh së bashku. Në vitin 2011, Phillippe u bë baba për herë të tretë pasi pati një vajzë me modelen Alexis Knapp. 47-vjeçari ka folur për atësinë, duke thënë:

Është pjesa më e mirë e jetës sime.