Celebrities Music Showbiz

Bëhuni gati për shumë surpriza/ Grupi i njohur BTS zbulojnë detajet nga projekti i ri!

Të gjithë fansat e grupit të njohur korean, BTS të përgatiten sepse projekte të reja pritet që të vijnë shumë shpejt. Të premten, grupi njoftoi titullin, veprën artistike të kopertinës për këngën e tyre të ardhshme “Yet to Come (The Most Beautiful Moment)”, datën e publikimit të videos muzikore si dhe orarin për materialet promovuese që do të vijnë në krye të tyre. Albumi antologjik “Proof”, do të publikohet më 10 qershor.

Në një foto të postuar në llogarinë e grupit në rrjetin social Twitter zbuloi se lista e këngëve e “Proof” do të bëhet publike midis 9 majit dhe 11 majit e ndjekur nga diçka e titulluar “Proof of Inspiration”, foto koncepte në lidhje me projektin misterioz. Duke shënuar një festim të nëntë vjetorit të BTS si grup, “Proof” do të shfaqë tre këngë krejt të reja duke përfshirë “Yet to Come” mes një koleksioni të këngëve nga grupi, i cili përfshin anëtarët RM, Jimin, Jungkook, V. , Suga, Jin dhe J-Hope.

Në një deklaratë të bërë së fundmi nga grupi menaxhues “Big Hit Music” është thënë se:

Albumi i antologjisë BTS që mishëron historinë e BTS do të publikohet ndërsa ata fillojnë një kapitull të ri si grupi që ka qenë aktiv për nëntë vjet dhe me të gjitha përpjekjet e tyre. Albumi “Proof” që përbëhet nga tre CD përfshin shumë këngë të ndryshme – duke përfshirë tre këngë krejtësisht të reja – që pasqyrojnë mendimet dhe idetë e anëtarëve për të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen.

Ndërsa lista e këngëve të albumit nuk është zbuluar ende, fansat mund të presin që të shohin këngët hit të BTS duke përfshirë “Fake Love”, “Idol”, “Boy with Luv”, “Dynamite”, “Life Goes On” dhe “Butter”. “Proof” do të shënojë projektin e parë të BTS që lidhet me të gjithë pasqyrimin e karrierës së tyre tashmë 9-vjeçare.